Мариупольский суд отреагировал на материал 0629 о наркогруппировке

Орджоникидзевский суд отреагировал на материал 0629 о наркогруппировке.

В редакцию 0629 пришло письмо от трех судей Орджоникидзевского суда.

19 сентября на сайте 0629 вышел материал «Мариупольский суд может отпустить банду наркодилеров на свободу». В нем анонимный источник в правоохранительных структурах рассказывал историю задержания группировки, которая занималась изготовлением и переправкой на оккупированные территории Донецкой области наркотических веществ. Инсайдер сообщил, что бандиты были задержаны с поличным (кроме наркотиков при них были боеприпасы и сепаратистская символика), и ныне в Мариуполе идет судебный процесс. Силовик выразил сомнения, что он будет проходить честно и непредвзято.

В  Орджоникидзевском суде отреагировали на этот материл и написали письмо, которое 0629 публикует полностью на языке оригинала.

«Ознайомившись із змістом вказаною статті, судді Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області вважають за необхідне зазначити, що стаття містить недостовірні відомості, чисельні перекручування та не відповідає дійсним обставинам справи.

Звертаємо увагу на те, що будь-яке поширення інформації, яка не підтверджена, є поширенням недостовірної інформації.

На наш погляд, тон статті є таким, що спрямований на формування негативного враження в суспільстві щодо судового розгляду по вказаному кримінальному провадженню, а розміщення таких відомостей на інформаційному порталі впливає на громадську думку щодо упередженості суддів та їх нібито корумпованості під час розгляду резонансних справ. Про це свідчать численні негативні та образливі коментарі на адресу головуючого судді до вказаної статті.

Роз’яснюємо, що у разі, якщо будь-якій особі стало відомо про факти незаконних дій, зокрема судді, вони мають право звернутися в правоохоронні органи з відповідним повідомленням, для подальшого реагування та перевірки такої інформації.

Одночасно повідомляємо, що на час розміщення зазначеної інформації в мережі інтернет, судовий розгляд по справі тривав, а тому поширення інтернет-ресурсом «0629.com.ua» спотвореної та негативної інформації, свідчить про інформаційний тиск на колегію суддів в провадженні якої перебуває зазначена справа, з метою схилити до ухвалення процесуального рішення на користь зацікавленої сторони та розцінюється як втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя під час розгляду кримінальної справи.

Звертаємо увагу, що відповідно до ч.4 ст.48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддя зобов’язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора.

Конституційний Суд України в рішенні від 11 березня 2011 року по справі 2-рп/2011 за зверненням 53-х народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону України «Про Вищу раду юстиції» встановив, що надання оцінки вчиненню суддею процесуальних дії до винесення ним остаточного рішення по справі є втручанням у здійснення правосуддя, що є порушенням Конституції України.

Згідно ч. 1, 3 ч. 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом.

Також вважаємо за необхідне проінформувати, що кримінальна відповідальність за втручання в діяльність судових органів, передбачена, зокрема ст. 376 Кримінального Кодексу України.

Таким чином, звертаємо особливу увагу веб-порталу новин 0629.com.ua. на неприпустимість в подальшому вчинення спроб тиску на суддів шляхом поширення непідтвердженої інформації.

Вищезазначена стаття, окрім того містить інформацію про те, що суди затягують розгляд справ по організованій злочинності.

З цього приводу, вважаємо за необхідне зазначити, що штатним розписом в Орджонікідзевському районному суді міста Маріуполя Донецької області передбачено 11 посад суддів, з яких станом на 24 вересня 2018 року фактично працює 7.

Середньомісячне надходження справ та матеріалів на одного суддю у 2018 році складає близько 140 одиниць, тобто близько 1700 справ та матеріалів у рік.

Так, станом на 21 вересня 2018 року, в провадженні Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя перебуває, окрім інших справ, 57 справи, які розглядаються судом колегіально - у складі трьох суддів, з яких 2 справи розглядаються судом присяжних – у складі двох суддів та трьох присяжних. 42 таких справи надійшло до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя, в зв’язку із зміною підсудності Апеляційним судом Донецької області.

За даними ж Державної судової адміністрації України, середньо виважений нормативний показник розгляду справ на одного суддю повинен становити 187 модельних справ на рік”.


Читайте по теме: Мариупольский суд может отпустить банду наркодилеров на свободу, - ФОТО

Републікація
10:48, Сьогодні