Історія високого паркану: що спільного між схилом в Приморському парку та Міським садом

Оксана Стоміна - відома маріупольська поетеса. В неділю вона вийшла на мітинг на захист Міського саду. Чому Оксана вважає це важливим, вона написала на своєму Фейсбуці.

Що спільного між цими світлинами і ситуацією з Міським садом? На перший погляд - нічого. Але тільки на перший. Насправді все це - про неповагу. Неповагу до майже півмільйона жителів Маріуполя. До всіх разом і кожного окремо. Ці фото про те, що на нашу думку, наші природні бажання, наші законні права відверто плюють ті, хто купив/віджав це місто з потрухом.

Це для нас, простих смертних, приватна і нецільова забудова в парковій зоні - незаконна. Для "богоподібних" це норма.

Ці фото про те, що буває далі, коли зайняті і втомлені від побутових проблем городяни спускають привладним подібні кроки. Далі бувають високі паркани...

На першій фото, якщо придивитися, побачите групу людей. Так, оті маленькі (в порівнянні з забором) комахи. Проходячи повз них, я почула, як хлопчина запитав маму: "Навіщо такий високий паркан?" Відповідь мами я вже не розчула, але вона очевидна, чи не так?

Оооо! Хай живуть паркани, які приховують від очей простолюдин те, що бачити - шкідливо для їхньої (тобто нашої з вами) психіки. Напевно, про це дуже турбуються пани?? А для чого ж ще зводити паркан заввишки в три-чотири людські зрости, безсовісно закриваючи те невеличке, що у нас ще є - прекрасний вид з Приморського парку на море ?? Або, можливо, ми просто не знаємо, а насправді це - фортифікаційні споруди, які покликані врятувати всіх мешканців міста в разі навали татар? Половина городян легко розміститься на території ось такої приватної твердині!

Ми вже знаємо, як під слушним приводом окупують паркову зону, обіцяючи створити там "сімейний центр", а потім перекривають шлагбаумом навіть муніципальну дорогу до пляжу. Наплювати, що городяни з візочками і велосипедами змушені тягати їх напівзруйнованими сходами, наплювати, що старенькі ледь підіймаються ними, коли поруч є захоплена паном доріжка.

Ось такі вони у нас, ці сильні світу цього, - непередбачувані і суперечливі. М'яко кажучи. Пам'ятайте про це, маріупольці! Поки ми з вами ще не втратили і Міський сад!

Читайте також: Як під гаслами “все для дітей” ведуть підготовку до захоплення міської землі Метінвестом під гуртожиток для майбутньої "Політехніки"

Городской сад - как краснокнижный пушной зверек. Спасется ли он от "охотников" из Метинвеста? Мнение мариупольца

И ведь снесут же... Сергей Буров - о планах Метинвеста на Летний театр в Городском саду