У Маріуполі жодного разу не підіймали прапор Військово-морських сил України.
Про це з'ясувалося на круглому столі під назвою "Реалізація Морської доктрини України у місті Маріуполь". Її ініціатором стала Громадська організація "Спілка учасників АТО м. Маріуполь "АТОМ".
Серед 22 учасників круглого столу були військові моряки та морські прикордонники, представники депутатського корпусу та виконавчих органів депутатського корпусу, навчальних закладів, адміністрації маріупольскького порту, волонтери.
Присутні відзначили, що в кінці квітня на площі Свободи вперше відзначать День прапору військово-морських сил України. Урочистий захід відбудется 29 квітня 2021 року. Тоді прапор Військово-морських сил України підіймуть поруч з прапором міста Маріуполь.
"Така подія буде сприяти консолідації громадянського суспільства та Збройних сил України, а також популяризувати професію військового моряка, зміцнити воєнну безпеку Маріуполя", - відмітила організатор круглого столу Марина Чуйко.
Представники громадських організацій звернули увагу на важливе для військових моряків питання.
"Не дивлячись на базування в нашому місті з 2018 року корабельно-катерного складу ВМС ЗСУ, який виконує важливу задачу по захисту нашого міста з моря та вільного судноплавства, досі не встановлені шефські стосунки з військовими моряками", - зазначила волонтер Ірина Козка. Вона наголосила, що потрібно розробити програму шефської допомоги підрозділам Військово-морських сил України.
У ході круглого столу депутат Маріупольської міської ради Катерина Сухомлинова наголосила, що наразі у школах національно-патріотичному вихованню дітей приділяється недостатня увага. Не всі вчителі проводять їх з відповідальністью. Більш того, програма виховання не реалізується у повному обсязі.
Представники громадських організацій виказали впевненість, що військові моряки можуть проводити у школах "Уроки мужності"(до речі, морські прикордонники та представники військомату співпрацюють зі школами - ред.)
У разі співпраці з військовими моряками школярі отрмають змогу відвідувати військові кораблі та катери, які наразі базуються в акваторії біля Маріуполя. Для цього будуть організовані екскурсії з дотриманням усіх карантинних норм.
Наостанок работи круглого столу військові моряки висловили готовність до укладення меморандуму про співпрацю з представниками громадських організацій. А останні, у свою чергу, будуть сприяти укладенню шефської угоди.
Читайте также:
Как начиналась война. 7 лет назад боевики захватили Славянск, - ФОТО