У Маріуполі хочуть створити "притулок" для старовинних дверей, вікон та дзеркал

Молодий маріуполець Ярослав Федоровський хоче зробити у місті "притулок" для старих речей. Досвід з такими об'єктами Ярослав вже має і навіть почав перемовини з майстрами, які будуть вдихати нове життя у занедбані вінтажні речі.

Федоровський півроку тому започаткував проєкт по реставрації дверей у старій частині Маріуполя "Двері мають значення". Наприкінці липня силами небайдужих маріупольців вдалося зібрати необхідні кошти (20 000 грн) на реставрацію дверей по вулиці Фонтанна, 44. Наразі маріупольський майстер Валерій Капінус вже зняв з неї 4 шари лакофарбового покриття.

У серпні розпочали збір коштів на реставрацію дверей №2, які знаходяться на вулиці Семенішина, 27.

Тепер у Ярослава виникла ідея створити "притулок" для старовинних речей.

У різних Західних країнах є спільноти людей, які збирають старі речі: двері, таблички, дзеркала, вікна, меблі. У своїх майстернях вони їх реставрують, потім не дуже дешево продають і, таким чином, покривають витрати, які вклали у матеріали та перевезення, а кошти, які лишаються, - віддають на благодійність чи вкладають у свої некомерційні проєкти.

Ярослав Федоровський переконаний, що суспільству потрібно пояснювати:

Ці двері (чи вікна, чи ще щось) стояли тут, у будинка є власник, який не захотів ці двері зберігати. Це нормально, тому що у нас незріле суспільство і конкретний власник ні до чого. Ми без жодних скандалів забираємо ці двері, привозимо у майстерню, де з них зроблять "цукерку", яка потім дорого продасться тим людям, які розумітимуть її цінність".

Коли Ярослав написав про свою ідею "притулку" для старих речей у соцмережах, то декілька людей відразу відгукнулися безкоштовно віддати дзеркало 19 століття, якому необхідна реставрація, та німецьке фортепіано того ж століття.

Для запуску проєкту Федоровський планує вкладати власні гроші у реставрацію безкоштовно взятих старих речей. А далі, якщо справа розвиватиметься, то виручені від продажу антикваріату гроші направлятимуть в оновлення інших вінтажних предметів.

Зацікавлені у цій ініціативі вже є: реставратор Валерій Капінус, якому до душі давати старовинним речам друге життя, та ще один майстер, який погодився надавати майстерню з усім необхідним обладнанням у центрі міста та іноді приймати у реставраціях участь.

У багатьох маріупольців є старі комоди, які стоять в сараях, чи двері, які слугують підстилкою в курятниках. Просто люди не розуміють їхньої цінності, тому використовують не за призначенням", - з сумом говорить Ярослав.

"Притулок" вінтажних речей Федоровський планує не обмежувати Маріуполем. Відреставровані речі зможуть купувати люди з усієї України. Але лише ті, які точно розумітимуть їх цінність та будуть берегти.

Читайте також: Старовинним дверям у Маріуполі влаштували справжнє свято, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Двері мають значення. Скільки в Маріуполі старовинних дверей, і що з ними будуть робити, - ФОТО

Таємниці маріупольської гімназії №1, та що з нею хочуть зробити, - ФОТО