Маріуполь помпезно зустрів учасників Паралімпіади, - ФОТО

Сьогодні маріупольські паралімпійці повернулися з олімпіади в Токіо. На залізничному вокзалі їх гаряче зустріли родичі та друзі, а також журналісти й представники місцевої влади.

Маріупольські плавці Данило Чуфаров, Ярина Матло та Олександр Комаров стали першими учасниками Паралімпіади, які повернулися з неї додому. Ярослав Семененко та Василь Крайнік приїдуть пізніше.

Всього у Паралімпіаді взяли участь 5 маріупольців, всі з них - плавці.

Ярина Матло привезла бронзову медаль, яку завоювала в запливі на 100 м брасом серед спортсменів з вадами зору.

Василь Крайнік теж везе до Маріуполя бронзову медаль, яку взяв на дистанції 200 м комплексним плаванням.

Данило Чуфаров та Олександр Комаров стали шостими у своїх категоріях, а Ярослав Семененко четвертим.

Олександр Комаров, який змагався серед плавців з порушеннями опорно-рухового апарату, розповів журналістам, що на Паралімпіаді в Токіо все було в новинку через карантинні обмеження. Для нього це вже третій досвід змагань такого високого рівня.

По прильоту в аеропорт Токіо спортсменів протримали 5 годин через різні бюрократичні процедури. У Паралімпійському селищі їх попросили встановити мобільний додаток, через який кожного дня потрібно було повідомляти про своє самопочуття.

Також кожного дня здавали ПЛР-тести. З селища виходити було не можна, у басейн возили на автобусі. Самі змагання були без глядачів, але можна було знаходитись учасникам з команди однієї країни. Таким чином, ми підтримували один одного", - ділиться враженнями Олександр Комаров.

Найяскравіший спогад в Олександра із попередньої Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро, як він сам говорить, атмосфера басейну. "Стояв гул, вболівальники підтримували так гучно, що все всередині під час запливу пульсувало. А цього разу на змаганнях в Токіо стояла дуже незвична тиша", - пояснює паралімпієць.

Більшу частину року титуловані українські спортсмени проводять на спортивних зборах в інших містах. "У цьому році з 8 січня і до самих Паралімпійських ігор ми знаходилися на зборах. Там якраз створювалися умови, щоб команда України гарно підготувалася", - розповідає спортсмен.

Олександр Комаров сподівається, що з відновленням роботи маріупольського басейну "Нептун", з'явиться ще більше дітей, які будуть займатися та показувати високі результати.

Для маріупольця Данила Чуфарова ці Паралімпійські ігри стали четвертими.

Паралімпіада була незвичною через постійні карантинні обмеження. Окрім суворої гігієни та масочного режиму, організатори змагань намагалися мінімізувати контакти учасників. Спортсмени з однієї країни не могли спілкуватися з спортсменами інших країн. У селищі не було жодної розважальної зони, щоб учасники не скупчувалися. Але ми й не думали про розваги, всі були налаштовані на гарні результати своїх запливів. Двічі на день ми тренувалися в басейні", - згадує Данило Чуфаров.

У Паралімпіаді в Токіо брала участь й дружина Данила - Ярина Матло. Про її результати, за його словами, він завжди переживає набагато більше, ніж за свої. Так само й щодо успіхів - більше радіє її перемогам.

Для Ярини Матло ця Паралімпіада теж четверта, а бронзова медаль з Паралімпійських ігор вже третя (було також і срібло на Паралімпіаді 2016 року).

Не очікувала, що так багато людей зустрінуть нас в рідному місті. Щиро радію за нас усіх, тому що хлопці доклали не менше зусиль, ніж я, просто мені трохи більше пощастило", - говорить Ярина.

Усім нашим паралімпійцям управління молоді та спорту подарувало не лише квіти, а й спортивні подарунки. Також плавці Ярина Матло й Василь Крайнік отримають від міста премію у розмірі 66 тис. грн за виборені медалі.

Читайте також: Мариупольские паралимпийцы завоевали первую медаль в Токио, - ФОТО