Від сьогодні, з 25 жовтня, усі школи Маріуполя переходять на дистанційну форму навчання після попереднього тижня канікул.
Як розповіла консультант Маріупольського центру професійного розвитку Юлія Махова, кожного дня зростає кількість захворюваних коронавірусом, і щоб не наражати на небезпеку вчителів, учнів та їх батьків прийнято рішення зменшити контакти і не відвідувати заклади середньої та початкової освіти.
"Це вже не перший такий виклик для нас, а, мабуть, третій. Кожна школа має свій план роботи в дистанційному форматі. Кожен вчитель має свої онлайн-інструменти, які використовує, напрацьовані тести, матеріали, які надаються учням", - пояснює пані Юлія.
Загальноосвітні навчальні заклади працюють кожен зі своїми платформами онлайн-навчання.
"Хтось використовує платформу "Єдина Школа", яку закупила міська рада спеціально для учнів початкової школи, хтось "Microsoft Teams", хтось "Google Meet" та ін. У минулому році маріупольські вчителі зробили записи багатьох відеоуроків, які можна знайти на сайті "Маріупольського телебачення". Стартувала і Всеукраїнська онлайн-школа, де більше 1800 різних відеоуроків, матеріалів, тестів по 18 шкільних предметах, якими можуть користуватися учні 5-11 класів. Батьківські збори також проводяться онлайн. Учителі вже навчилися організовувати в онлайні навіть урочисті заходи", - розповідає консультант Маріупольського центру професійного розвитку Юлія Махова.
Коли школи розпочнуть очну роботу - поки ніхто не знає. На сьогодні відомо, що до 1 листопада класи усіх шкіл знаходитимуться на дистанційному навчанні. Наприкінці кожного тижня це рішення буде переглядатися з огляду на поширення коронавірусу в місті.
Журналістка 0629 запитала Юлію Махову, як виходять з ситуації, коли в учня немає комп'ютера чи смартфона, або ж відсутній доступ до Інтернету.
"Вчителі можуть надсилати учням завдання звичайною поштою або диктувати по телефону. Коли учні виходять уже в школи, то вчителі проводять діагностичний контроль, щоб подивитися на прогалини кожного та скорегувати навчання, тобто повертаються до тем, які погано засвоїли. Також вчителі мають індивідуально працювати з учнями, які не змогли під час дистанційного навчання засвоїти матеріал. З ними потім залишатимуться після уроків та наздоганятимуть все".
Наразі 80% учительського складу всіх шкіл міста вакциновані.