Відсьогодні, 10 січня, всі повнолітні маріупольці можуть отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19.
Наказом МОЗ від 6 січня дозволено робити бустерну дозу всім охочим повнолітнім українцям, якщо з дати їх другого щеплення від COVID-19 пройшло від 6 до 9 місяців.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснює, що бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму "Омікрон".
Як пояснив Ляшко, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам, тобто Moderna або Pfizer.
Журналістка 0629 сьогодні випробувала на собі алгоритм отримання бустерної дози в Маріуполі. Зробити її можна у будь-якому Центрі масової вакцинації населення. Ми обрали ТРЦ "ПортСіті".
Спочатку зайняли загальну чергу (більшість приходить робити першу або другу дозу), далі заповнили згоду на проведення щеплення. У цей момент якраз підійшла наша черга.
Медпрацівники запитали паспорт та сертифікат про повну вакцинацію (електронний сертифікат у додатку "Дія" підходить). Потім внесли необхідні дані у свої таблиці і запросили до самого щеплення. Нам вкололи Pfizer, а дві попередні дози були AstraZeneca.
ВООЗ та МОЗ дозволили змішувати вакцини за певною схемою:
- якщо перші дві дози Moderna або Pfizer, то бустер - Moderna або Pfizer,
- якщо перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio), то бустер - Moderna або Pfizer,
- якщо перші дві дози CoronaVac, то бустер - Pfizer,
- перші дві дози за змішаною схемою, тоді бустер - Moderna або Pfizer.
Вся процедура разом з заповненням згоди, чергою (у якій ми були п'ятими) та щепленням зайняла 15 хвилин. Наприкінці видали справку про третю дозу вакцини.
Станом на вечір 10 січня у Маріуполі вакцинувалися бустерною дозою 15 чоловік.
Після введення бустерної дози, можна буде отримати новий ковід-сертифікат. Він діятиме 270 діб з дати третього щеплення. Згенерувати його можна буде в "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.
Багато країн ЄС вже починають запроваджувати вимогу мати бустерну дозу для в'їзду іноземців як альтернативу здачі тесту. Європейський Союз також планує запровадити таку обов'язкову вимогу для в'їзду іноземців - отримати бустерну дозу у проміжок від 6 до 9 місяців від другої дози.
Нагадаємо, 4 січня в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти Covid-19 для людей віком від 60 років. А перед тим - лікарям, працівникам інтернатів та людям з ослабленим імунітетом.