Вони працюють під вогнем. Як в Маріуполі лікарі героїчно рятують людей

Міська лікарня імені Мацука одною перших відчула на собі всю «радість визволення», яку несе з собою російська армія. Лікарня знаходиться в Лівобережному районі Маріуполя, який, мабуть, найбільше постраждав від обстрілів.

Вже з перших годин війни з вікон лікарні можна було бачити багряне небо Східного, який палав від обстрілів реактивною артилерією, а стіни будівлі ходили ходуном, немов були зроблені з пластиліну.

Першим від обстрілів постраждало пологове відділення. Проте лікарі дуже швидко перебудували всю свою роботу, перенесли все необхідне обладнання у підвали пологового будинку і продовжили там працювати, приймати пологи. 25 и 26 лютого в пологовому на Лівобережжі народилися 6 малюків.

Але далі ситуація лише погіршувалась.

Обстріли не припинялись ні на годину. Важко сказати зараз, чи були вони прицільними по лікарні, чи ні, але будівля сильно постраждала. Всі операційні розбомблені вщент. Це ті самі операційні, які щойно перед війною маріупольський муніципалітет урочисто відкривав після капітальної реконструкції.

Одна велика авіабомба потрапила саме туди, пробила кровлю. І лікарі разом з пацієнтами дивились на зоряне небо, не виходячи з лікарні.

Головний лікар Володимир Жигіль дав команду переобладнати під операційну інші приміщення.

Взагалі-то через постійні обстріли операційні декілька разів перекочовували в різні місця. 

В лікарні залишилось тільки 12 лікарів. Вони оперують і асистують один одному майже всі. Бо інакше в цих умовах не можна. І знаєте, що вражає? Оптимізм.

«У нас все добре, працюємо!» - бодро кажуть лікарі-герої, які з різних причин вирішили залишитись на своєму робочому місті до кінця.

Але насправді не все так добре. Сьогодні на своєму робочому місці загинув відомий в Маріуполі дитячий інфекціонист Анатолій Казанцев. Світла йому пам’ять.

Лікарні гостро не вистачає дизелю, бо без нього не будуть працювати генератори, без них не буде світла, а без світла лікарі не зможуть оперувати. Критично не вистачає води. «Якщо у когось є можливість хоч якось допомогти лікарні, ми будемо дуже вдячні», - кажуть лікарі. 

Крім того, терміново потрібен нейрохірург, лікарі та медсестри хірургічного профіля. 

«Якщо хтось раптово зараз мешкає біля лікарні і має змогу допомогти – приходьте, ви нам потрібні!» 

В лікарні не залишилось жодного вікна. Багато пошкоджених приміщень. Тим не менш, лікарня прийняла 350 пацієнтів.

«Хірургічні койки розгорнуті повністю, операційні – теж всі, правда, вимушені постійно змінювати локації через обстріли». 

Лікарня лікує поранених, контужених. Відділення неврології лікує також ураження хребта.

«Ми зуміли зберегти обладнання. Сподіваємось що воно нам ще знадобиться. Сподіваємось на мир», - кажуть лікарі.