Фільтраційні табори для українців. Навіщо росія це робить, і хто туди потрапляє

Декілька тисяч маріупольців були примусово вивезені на територію російській федерації. Багато хто з тих, кто виїхав, розповідають про фільтраційні табори, куда завозять всіх українців, депортованих з їхніх домівок. Найбільше там саме маріупольців.

Відомий нам фільтраційний табір знаходиться в окупованому Новоазовську. Можливо, є і інші, але поки що інформація є лише про цей.

«Нас всіх, хто виїхав з Маріуполя, завезли туди і стали по одному допитувати, перевіряти. Я завчасно повидаляв всі фото, соцмережі з телефону про всяк випадок. Потім мене допитував якійсь чоловік в військовій формі. Після допиту мене роздягли (кажуть, що жінок не роздягають, але це не точно). Людина в білому халаті, я так думаю, медпрацівник, оглядав мене. Здається, шукав якісь татуювання. Здається, вони в кожному, хто виїхав з Маріуполя, дійсно бачать нацистів»,- розповів Кирило П. (ім’я змінено - ред).

Люди розповідають, що у всіх, хто прибуває до Новоазовська, росіяни забирають паспорти і видають довідку. В цій довідці – примус прибути в певне місто російській федерації. Серед міст, які називають маріупольці , - Томськ, Володимир, Ярославль, Вороніж.

Люди не просто повинні прибути в ці міста, але й зобов’язані стати на роботу саме туди, куди вказано в припису. Людина не має права залишити це місто протягом двох років.

Два дні тому редакції 0629 розповіли, що  окупанти на Лівобережжі Маріуполя почали обхід підвалів та укриттів и витягають звідти дітей-підлітков і відривають їх від батьків. Батьків направляють до селища Нікольске Донецької області, а дітей женуть в Новоазовськ.

За даними Міністерства закордонних справ України, вже 2500 дітей було примусово вивезено з України. Яка мета таких злочинних вчинків, наразі не відомо.

Проте стало відомо, для чого власне українців женуть в ті фільтраційні табори.

Один из злочинців «днр» Едуард Басурін в інтерв’ю російському виданню Ura.ru розповів, як працюють фільтраційні табори.

За даними злочинця, табори працюють в три етапи. Перший – це попередня співбесіда і перевірка по базам, перевірка телефонів, контактів. Другий етап – огляд соціальними працівниками, медиками та співробітниками російського мвд. На цьому етапі нелюди не тільки перевіряють українців, а ще і складають списки неблагонадійних. Басурін каже, що такі списки у них і так давно вже є, але завдяки цим «співбесідам», вони списки неблагонадійних розширюють і доповнюють. І вже на третьому етапі, якщо людина все витримала, його відправляють у заслання на два роки без можливості змінити місце проживання.

Важливо зрозуміти, що наразі невідомо, що відбувається з тими, хто таку співбесіду не проходить. Від таких людей немає жодної інформації.

Кирило П., з яким ми говорили, співбесіду пройшов і чекає відправлення до Томська.

А ось що відбувається з маріупольськими дітьми – нічого наразі не відомо. Але Україна буде будь якими шляхами повертати дітей додому.