В Україні працюють над застосуванням процедури екстракції поранених бійців, медиків та військових з маріупольського заводу "Азовсталь".
Про це йдеться в заяві Командування Національної гвардії України.
"Президент України особисто, все керівництво держави докладають зусиль для пошуку можливостей для евакуації цивільних з "Азовсталі" і продовжують працювати над застосуванням процедури "екстракшн" щодо поранених бійців, медиків та військових, у тому числі із залученням допомоги світової спільноти", - йдеться в повідомленні.
За даними НГУ, наразі місто захищають ОЗСП “Азов”, 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, Тероборона Маріуполя.
"Увесь військовий гарнізон оборонців! Усі вони герої. Усі вони мають бути врятовані – і це одне із головних завдань, яке має бути вирішене, і не лише на полі бою, а й на міжнародному рівні!", - наголосили в командуванні.
Водночас в НГУ зауважили, що в умовах активних бойових дій не мають права розкривати деталі воєнних та гуманітарних операцій.
"Будемо продовжувати пошук рішень та робити все можливе для збереження життя військових і цивільних, для стримування ворога й належного виконання конституційного обовʼязку із захисту держави", - резюмує командування.
Як повідомляє Washington Post, віце-прем'єр-міністерка України Ірина Верещук в інтервʼю AFP Ірина Верещук повідомила, що на "Азовсталі" залишаються близько тисячі українських захисників, сотні з яких поранені.
«Сотні поранених. Є люди з серйозними травмами, які потребують термінової евакуації. Ситуація погіршується з кожним днем», — наголосила вона.
Раніше заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар, "Калина" повідомив, що у результаті російських обстрілів заводу "Азовсталь" у Маріуполі є поранені, але наразі захисники втратили зв'язок з польовим госпіталем.
Зазначимо, що петиція "Save Mariupol" щодо порятунку українських бійців з "Азовсталі" уже набрала понад 1 мільйон підписів за 4 дні.
Ця петиція на ім’я Організації Об’єднаних Націй вимагає негайно евакуювати з Маріуполя всіх цивільних та військових, а також вивезти тіла загиблих.
Звернення створила Катерина Прокопенко, дружина командира батальйону "Азов" Дениса Прокопенка, 6 травня.
Вона закликає ООН та Генсека організації Антоніу Гутерреша застосувати до оборонців Маріуполя процедуру еxtraction.
Справка
Процедура еxtraction (ексфільтрація або екстракція) передбачає переміщення персоналу з території, що знаходиться під контролем супротивника, та доставки в безпечну зону.
У 1940 році військові Британії та Франції були оточені німецькими військами і заблокованими в районі міста Дюнкерк.
Військам, що скупчилися на узбережжі, загрожувала катастрофа, але Гітлер наказав зупинити наступ і "не наближатися до Дюнкерка ближче ніж на 10 км".
Вінстон Черчілль у знаменитій промові в 1940 році назвав події в Дюнкерку "дивом".
В ході рятувальної операції були евакуйовані більше 300 тисяч французьких та британських солдатів.