В Маріуполі почали продавати квартири. Скільки коштує житло в зруйнованому місті, - ФОТО

Після двох місяців безперервних бомбардувань та авіанальотів, у Маріуполі пошкоджено понад 90% житлових будинків. Зараз, коли місто перебуває в окупації, а обстріли майже припинились, несподівано активізувався ринок нерухомості. Маріупольці у соцмережах продають, міняють та орендують те, що вціліло. Хоча продати цю нерухомість за українськими законами практично неможливо. 

Крім цього, ще є сотні тисяч порожніх квадратних метрів, що залишили маріупольці, які тікали від війни. Ці будинки і квартири в будь-який момент можуть стати легкою здобиччю бойовиків «ДНР» та російських військових. 

0629 з'ясував, скільки зараз коштують квартири у Маріуполі та склав рейтинг нерухомості.

Зазначимо, якщо раніше покупці звертали увагу на місцерозташування житла та його площу, то зараз важлива ступінь руйнування, як часто обстрілюється район, в якому розташована нерухомість, наявність вцілілих меблів та побутової техніки. Купуючи приватний будинок в пріоритеті пічне опалення. І зрозуміло чому.

6 місце

Власники зруйнованого двоповерхового будинку в Лівобережному районі ще не визначилися з ціною і, швидше за все, продадуть покупцеві, який запропонує найвищу вартість.

5 місце

За 3-кімнатну квартиру на ЖМР Кіровський хазяїн просять 100 тисяч російських рублів (за курсом - 50 тис. грн). Покупцеві, крім квадратних метрів, дістануться всі меблі, побутова техніка та електроніка, а також у подарунок легковий автомобіль.

4-е місце

У центрі міста біля зруйнованого драмтеатру у будинку зі шпилем за 15 тис. доларів (за курсом приблизно 550 тис. грн) продається 2-кімнатна квартира. За словами господаря, будинок від обстрілів не постраждав, у квартирі лише розбиті вікна.

За таку ж ціну можна стати власником приватного будинку. Наприклад, переваги будинку в курортному селищі Ялта - пічне опалення та меблі.

А у селищі Талаківка за 15 тис. доларів пропонують новий будинок. Тут, щоправда, ще доведеться його облаштовувати. Власник стверджує, що будинок без внутрішнього оздоблення - лише оштукатурені стіни, виконано електропроводку та опалення.

3 місце

У районі ринку "Космос" (МКР 21-й) 3-кімнатну квартиру продають за 648 тис. грн.

Оголошення про продажу було опубліковане у травні 2022 року. Господар квартири стверджує, що квартира повністю обладнана новою технікою та меблями. У квартирі виконано ремонт. Передбачено паркування. "Поблизу фітнес клуб та відділення Нової пошти. Ціле асфальтове покриття", - наголошує власник житла, який мабуть, давненько не бував в Маріуполі і не в курсі, що Нової Пошти вже ніколи там не буде, поки не повернеться Україна.

2 місце

У будинку на проспекті Миру біля ЦНАПу 2-кімнатна квартира коштує 883 тис. грн. Це оголошення було опубліковане зовсім недавно – 27 травня. Судячи з фото – квартира знаходиться в ідеальному стані. "Стан квартири авторський євроремонт з меблями та технікою. Будинок цілий, розбиті лише шибки у вікнах", - йдеться в оголошенні.

1 місце

Найдорожча квартира в Маріуполі, яку вдалося знайти на просторах інтернету, коштує трохи більше мільйона гривень. У квартирі виконаний ремонт, є меблі та техніка. Але головна її перевага - поблизу моря. За словами власника, квартира від бомбардувань не постраждала. Проте фото об'єкта не публікуються.

Чи можливо купити квартиру під час війни

У перші місяці війни ринок нерухомості та житлового будівництва фактично зупинився. Міністерство юстиції відразу ж закрило доступ до держреєстру прав на нерухоме майно, щоб не допустити втручання в систему і незаконного заволодіння житлом.

Лише за два місяці доступ до системи відновили. Тепер квартиру в Україні можна купити чи продати, але з певними обмеженнями.

Експерти стверджують, що інтерес до нерухомості в Україні є, а в деяких регіонах відвідуваність профільних сайтів навіть вийшла на довоєнний рівень, але про стрімкий сплеск продажів не йдеться.

Однак, такі операції неможливо здійснювати по довіреності, а також в регіонах, де тривають активні бойові дії або триває окупація. Купівлю-продаж можна здійснювати лише в певних нотаріусів і лише в тому ж регіоні, де розташоване житло.

У той же час у соцмережах маріупольці повідомляють, що купити квартиру в Маріуполі цілком реально. Наприклад, можна підготувати попередній договір купівлі продажу у простій письмовій формі або засвідчений юристом.

"Для суду ця підстава визнати угоду дійсною, тільки потрібно перевірити, щоб ніхто не був прописаний та погашені комунальні борги", - вважає маріупольчанка Оксана.

За її словами, угоду купівлі-продажу також оформлюють у нотаріуса в Донецьку.

"Всі угоди можна оформити там або хоча б отримати консультацію. Але такого роду представники викликають сумнів", - зазначає Оксана.

Експерти стверджують, що договір купівлі-продажу за «документами» окупантів незаконний. І теоретично, будь-які угоди з нерухомістю в Маріуполі можна буде оскаржити в судах. Але це не заважає місцевим ріелторам активно продавати квадратні метри в окупації. 




Авторська колонка
10:31, Вчора