Як виглядає Маріупольський драматичний театр після розчищення завалів, і хто робить на його фоні селфі, - ФОТОРЕПОРТАЖ

З початку квітня російська окупаційна влада намагається прибрати сліди свого злочину, який скоїла армія росії 16 березня, скинувши з літака на драматичний театр надпотужну бомбу.

Нагадаємо, що біля 1000 цивільних мешканців в цей час перебували в театрі. В час авіанальоту вони як раз вишукались у чергу за сніданком та кип’ятком. І саме туди влучила бомба.

Не менше 300 маріупольців загинули або одразу, або під завалами, бо не було змоги їх звідти витягати. Обстріли театру не припинялись декілька днів поспіль навіть після авіаудару.

Коли окупанти повністю захопили місто, вони почали масово скликати людей на роботи з розчистки завалів. Проте не в драматичний театр. В театрі працювали виключно рятувальники, що прибули з росії. Чому? Тому що авіабомба на театр – це один з злочинів росіян, який задокументований. І росіянам важливо прибрати сліди свого злочину. Це не тільки трупи, кількість яких ми вже не дізнаємось. Це ще уламки авіаційної бомби, які були всюди в театрі.

Тому рятувальники з росії. Тому під грифом таємно. Тому без допуску маріупольців до розборки завалів.

І як тільки сліди злочину були прибрані, робота в театрі завершилась. 

Зараз вже не окупанти, а маріупольці, вимушені заробляти на суспільних роботах, ретельно прибрали сміття навколо театру.

Всі доріжки підметені, чисті.

Частина зруйнованої споруди, найбільш небезпечна, вивезена.

А сам театр залишився як монумент горя, величезної трагедії, яка спіткала наше місто через агресію російського народу проти України.

Це місто болю  - назавжди, вважають маріупольці, які переховувались там. Але так не вважають актори Маріупольського драматичного театру. Не всі, звісно, а ті, що залишились в окупованому місті і радо погодились співпрацювати з окупантами. Вони весело роблять селфі на фоні розбомбленого  росіянами театру. І готуються ставити п’єси вже в іншому приміщенні – в маріупольській філармонії.

Мабуть, перша п’єса, яку вони поставлять, буде щось на кшталт «Павліка Морозова».

"Знав про це ще на початку травня. Боявся і не хотів вірити. Це фото зняло всі сумніви. Актори Маріупольського театру Ігор Сігнаєвський, Наталія Атрощенкова, Сергій Мусієнко, Марина Мусієнко, Артур Войцеховський. З двома з них знайомий багато років. Так, людина має право на вибір. Судячи з прапорця диніри та посмішок на обличчях, вони його зробили. Не знаючи всіх обставин, не беруся робити залишкові висновки. Але влаштовувати селфі на кістках та крові маріупольців?" - написав відомий маріупольский журналіст Андрій Василенко.

І це вже питання не тільки совісті, а і кримінальної відповідальності.

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАРІУПОЛЬ 0629. ОБГОВОРЮЙТЕ НОВИНИ В НАШІЙ ГРУПІ В ФЕЙСБУЦІ МАРУПОЛЬ МІСТО-ГЕРОЙ.

Читайте також: Стало відомо, хто прибере до рук ММК ім. Ілліча і порт Маріуполя

Складні питання. Чи можна вести бізнес в окупованому Маріуполі