Мільйони тон будівельного сміття. Що відбувається на сміттєзвалищному полігоні Маріуполя

Сміттєзвалищний полігон в Лівобережному районі Маріуполя був заповнений на 86% ще до війни. Зараз окупанти перевантажили його більше нормативної потужності і просто скидають сміття на непідготовлену територію.

Як розповів 0629 начальник полігону Віктор Азізов, взагалі, згідно з проєктом, полігон був розрахований на два мільйона тон побутового (він підкреслив – саме побутового) сміття. Він був майже повним ще до початку широкомасштабного наступу росії. Вже наступного року маріупольська влада мала намір завершити будівництво санітарної чаші нового полігону, а цей, старий, закрити. Але окупантам байдуже. Вони просто звалюють небезпечне будівельне сміття на непідготовлені території, прямо на землю, отруюючи грунти та ґрунтові води.

За оцінками Віктора Азізов, об’єм сміття, яке зараз вивозять окупанти, – це мільйони тон!

«Звісно, для того, сказати точну цифру, скільки саме будівельних та відходів знесень в Маріуполі, неможливо дистанційно. Але впевнений, що не помилюсь, якщо скажу, що окупантам доведеться вивезти близько 5 мільйонів тон сміття. І це – справжня катастрофа з точки зору поводження з відходами. Бо в Маріуполі немає підготовленого полігону для такого об’єму сміття. Якщо б ми працювали, ми би шукали вирішення проблеми відповідно до санітарних норм та законів України. А ці варвари, мені важко добирати слова, просто скидають хімічно небезпечні речовини на відкритий ґрунт. Знищують ті досягнення з поводженням з відходами, які ми мали останні роки. Знищують Маріуполь», - наголосив Азізов.

Окрім перезавантаження Лівобережного діючого полігону, окупанти розконсервували і непрацюючий з 2004 року полігон на вулиці Флотській.

Це загрожує не тільки екологічною, але і комунальною катастрофою, каже Віктор Азізов.

Одна з проблем вже дала ознаки - полігони почали палати. До війни компанія Тіс-Еко добувала із смітті біогаз і унеможливлювала горіння сміття. Але зараз цього робити нема кому. Тому небезпечні хімічні речовини не тільки потрапляють у воду, а ще і у легені маріупольців.

Більше деталей про поточну ситуацію із сміттям  - скоро в великій статті на цю тему на нашому сайті.