Зруйнована власність. Скільки коштує оренда житла у Маріуполі

У тимчасово окупованому Маріуполі російські загарбники почали повідомляти місцевих мешканців про те, що їхні домівки збираються зносити. Щоб не опинитися на вулиці, маріупольці змушені шукати нове житло, якому пощастило вціліти після бомбардувань. Маріупольці зазначають, що на купівлю помешкання немає грошей, та й законно оформити правочин зараз немає можливості. Тому люди хочуть щось орендувати.

"Виїжджати поки не плануємо. Нам оголосили, що будинок зноситимуть, а жити ж десь треба. От і шукаємо якесь недороге житло. Хотілося б, по можливості, невеликий приватний будинок з пічним опаленням, щоб і обігріватись, і їжу готувати", - поділилася маріупольчанка Світлана.

0629 з'ясував, що зараз пропонують городянам на ринку оренди житла.

Як з'ясувалося, вибір житла в оренду не такий вже й великий. За словами мера Вадима Бойченко, у Маріуполі пошкоджено 95% багатоквартирних будинків, з них 1300 - не підлягають відновленню. Тому знайти більш-менш ціле житло дуже важко. До речі, нормою вважається, якщо у квартирі та приватному будинку вибуховою хвилею пошкоджено лише вікна – адже їх можна замінити. Невипадково зараз активізувалися компанії, що виготовляють металопластикові склопакети.

Також користуються популярністю у городян квартири, у яких відновили водо та електропостачання.

Багато хто намагається виїхати з міста до довколишніх селищ і готовий взяти в довгострокову оренду приватні будинки. "Бажано зі світлом, водою та земельною ділянкою, щоб можна було щось посадити і хоч якось забезпечити себе на зиму. Якщо будинок трохи пошкоджений – не біда, самі відновимо. Викопаємо підвал, зміцнимо його, щоб, у разі чого, можна було сховатися", - каже 53-річний Олексій. До його квартири потрапив снаряд. І тепер він із дружиною готовий "переїхати в спокійніше місце".

На сайті OLX всього 66 пропозицій квартир та 44 - житлових будинків. Ціни значно відрізняються від довоєнних.

Так, гостинку загальною площею 18,1 кв. м можна зняти за 1500 гривень.

"Є все необхідне: кухня, санвузол, душова кабіна, кондиціонер, бойлер, пральна машинка, холодильник, телевізор", - рекламує квартиру господар.

За малосімейку на МКР 21 просять уже 3000 гривень.

"Меблі є не всі. Квартира в нормальному стані, за бажання можете зробити ремонт у рахунок квартплати. На жаль, поки що нормальних фото немає (ми не в місті), але можу повністю її описати, якщо потрібно", - зазначає господар.

Власниця 2-кімнатної квартири біля Будинку зв'язку стверджує, що житло знаходиться у відмінному стані. Судячи з фото, так і є. Перевірити ми не маємо можливості. Просить за апартаменти 5 тисяч гривень.

Мебльована однокімнатна квартира у центрі міста коштуватиме маріупольцям 4 тис. гривень на місяць.

"Стан квартири – євроремонт з меблями та технікою. Будинок цілий, дах цілий, розбиті тільки шибки у вікнах. Квартира не відкрита, двері зачиняються на ключ, під'їзд на ключ", - чесно попереджає господар.

За 8 тисяч російських рублів ( 4 тис. грн) пропонують в оренду двокімнатну квартиру біля парку Гурова. "У квартирі є вода та електрика. Всі необхідні меблі є, також бойлер, мікрохвильова піч, пральна машина. Ремонт свіжий, вікна пластикові (виходять у двір)". - йдеться у описі житла. Господар квартири також готовий прийняти орендарів із тваринами.

Найдорожча квартира, яку нам вдалося знайти на OLX, коштує 17 тисяч гривень на місяць. Оголошення було опубліковано 20 червня. У вартість входить оренда гаража. Квартира розташована в центрі міста і знаходиться в пішій доступності від ЦУМу та драмтеатру. Квартира укомплектована меблями та технікою. За словами власника, квартира знаходиться у ідеальному стані.

Бюджетне житло можна знайти у курортних селищах на узбережжі. За тисячу російськіх карбованців (500 гривень) пропонують номер у пансіонаті. Номер із зручностями. Є кондиціонер та холодильник. "Ціни дешевші, ніж у Маріуполі", - стверджують власники пансіонату.

За 100 гривень за койкомісце можна зняти житло в Ялті та на Білосарайській косі. "Все за бажанням та можливостями. Для проїзду потрібна фільтрація та перепустка", - йдеться в оголошенні.

Багато маріупольців, які виїхали з міста, готові здавати своє житло безплатно. "Аби за будинком хтось доглядав. Щоб не пустував, та мародери на житло не зазіхали", - каже Марина.

Маріупольцям безкоштовно або за символічну плату найчастіше пропонують приватні будинки у приміських селищах.

Читайте також: В Маріуполі почали продавати квартири. Скільки коштує житло в зруйнованому місті, - ФОТО

Авторська колонка
10:31, Вчора