У Маріуполі окупанти заявляють, що вже проінспектували всі будинки у місті та з'ясували ступінь їх руйнувань. Тепер вони почали зносити будівлі, які, на їхню думку, не підлягають відновленню. За словами городян, загарбники запланували демонтаж цілих районів – там, де найцінніша земля, наприклад, у центрі міста. Натомість мешканцям знищених будинків рашисти обіцяють компенсацію.
13 червня підконтрольний кремлю ватажок бойовиків так званої "днр" деніс пушилін навіть видав указ, згідно з яким встановив одноразову грошову допомогу за втрачене житло. Розмір компенсації – 16 тис. російських рублів за квадратний метр.
0629 р. вирішив з'ясувати, яке житло можна купити за ці гроші.
Наприклад візьмемо стандартну 3-кімнатну квартиру в дев'ятиповерховому будинку площею 62 кв.м. Не важко підрахувати, що власник квартири має отримати 992 000 рублів (за курсом 496 тис. гривень або трохи більше ніж 14 тис. доларів США).
Зазначимо, що в Маріуполі до війни стандартна трикімнатна квартира без ремонту коштувала близько 20 -25 тисяч доларів.
Нині, враховуючи війну та окупацію міста, ціни на житло значно впали. На сайті нерухомості OLX розміщено всього 25 оголошень про продаж квартир. За трикімнатну квартиру просять від 576 тисяч гривень та вище. Ціна залежить від району та ступеня руйнувань.
Найдешевша – однокімнатна квартира у ЖМР Кіровський за 118 тис. гривень. Для порівняння, у Донецьку наразі ціни на однокімнатні квартири стартують від 11 тисяч доларів (385 тис. гривень). В Україні вартість однокімнатної квартири ще вища.
Таким чином, купити рівнозначну квартиру за компенсацію окупантів не вийде. Тому доведеться потіснитися і купити житло меншої площі.
Проте, незважаючи на обіцянки, окупанти не поспішають виплачувати компенсацію.
За інформацією Маріупольської міськради, у пункті видачі талонів на компенсації гігантські черги - проте ще жодна людина не отримала своїх виплат.
За словам мешканки міста, щоб зайняти 85 номер вона прийшла о 4.45 ранку. Люди чекають по кілька днів, щоб отримати номер. Запис роблять лише двоє людей, тому формуються величезні черги.
«Окупанти пропонують підписати папірці, де треба заявити, що будинок зруйнували ЗСУ, і тоді, за обіцянками росіян, маріупольці можуть отримати компенсацію за втрачене житло. Дехто погоджується підписати, але ніякої компенсації немає. Потім окупаційна влада вимагає посвідчення про право власності, а де його взяти, якщо будинок згорів. Вимагають довідку від ОСББ, що також неможливо в тих умовах», – наголосив мер Маріуполя Вадим Бойченко.
Читайте також:
Зруйнована власність. Скільки коштує оренда житла у Маріуполі
В Маріуполі почали продавати квартири. Скільки коштує житло в зруйнованому місті, - ФОТО
У Маріуполі окупанти висунули умови власникам зруйнованого житла