Маріупольський драматичний театр відновив роботу в Ужгороді виставою "Крик нації". Прем'єрний показ спектаклю відбувся 16 липня, рівно через 4 місяці після обстрілу театру.
Нагадаємо, що 16 березня російська армія скинула на театр авіаційну бомбу. В результаті цього воєнного злочину було вбито щонайменше 300 людей, які переховувались в театрі від російської армії.
Як повідомляє прес-служба Донецької обласної адміністрації, прем’єрний показ вистави «Крик нації» пройшов на сцені Закарпатського обласного музично-драматичного театру, де знайшов прихисток найстаріший театральний колектив Донеччини.
Історія про життя Василя Стуса у прочитанні маріупольського колективу вийшла щирою, потужною і дуже сучасною, а дата самої прем’єри була обрана не випадково.
"Рівно чотири місяці тому, день у день, усі ми пережили великий шок: росіяни знищили наш театр у Маріуполі авіабомбою, поховавши під уламками сотні невинних людей, - наголошує начальник обласної військової адміністрації Павло Кириленко на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук. - День 16 березня назавжди залишиться однією з найчорніших сторінок в історії нашої області та країни. Натомість день 16 липня відкриває в ній сторінки нові".
Над першою виставою оновленого маріупольського театру працювала команда у складі режисерки-постановниці, заслуженої артистки України Людмили Колосович, художниці, заслуженої діячки мистецтв України Емми Зайцевої та режисерки з пластики Наталії Каспшишак-Сенів (США). В постановці була задіяна вся трупа, яка переїхала до Ужгорода.
"Радий бачити, що значній частині колективу маріупольського театру вдалося вибратися із пекла окупації та зібратися в Ужгороді, щоб поновити свою роботу, - зазначив Павло Кириленко. - Дякую вам за те, що не опустили руки. Дякую своєму колезі Віктору Микиті та колективу Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв за те, що дали маріупольцям тимчасовий притулок. Дякую всім ужгородцям, які прийшли на виставу Маріупольського драмтеатру сьогодні і прийдуть іще в майбутньому, Коли світ змінюється, – це найкращий час для творчості. Тож творіть! І нехай вистава про “Крик нації...” разом із вами повернеться до вільного українського Маріуполя! Або ж, говорячи словами самого Стуса:
А проте: ми ще повернемось
бодай – ногами вперед,
але: не мертві,
але: не переможені,
але: безсмертні!"
Також під час заходу заступниця голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна вручила працівникам театру пам'ятні нагрудні знаки "За розвиток Донеччини".