Майстри перевзування. Як борці за Україну, екологію та реформу освіти перетворились на колаборантів, - ФОТО

Майстри перевзування – не нове явище в українському суспільстві. Маємо чимало прикладів, коли люди змінюють прапорці, погляди, власну думку, пристосовуючись під обставини. Проте зараз, під час найкривавішої війни, це перевзування виглядає огидно.

Майстер перевзування №1. Валерій Авер’янов

Деякий час його розшукували, вважали зниклим, бо Валерій не виходив на зв’язок. Але потім з’ясувалось, що  з ним все гаразд. На окупованій території. Намагається перезапустити свій медичний бізнес.

Авер’янов став публічною особою з 2014 року. Хоча і раніше, як він сам про себе розповідає, намагався був активним і брати участь у екологічних акціях.

Поза громадським життям, Авер’янов понад десять років працював в податковій службі, допрацювався  до заступника начальника державної податкової інспекції. Каже, що його там стали утискати через проукраїнську позицію. Тож пішов звідти.

 Наступні десять років керував лабораторним центром «Солярис». А після цього  відкрив власний  медичний центр Dr. Verum на 23 мікрорайоні.

 Останні роки Валерій Авер’янов вирішив зануритись у політичне життя. Він балотувався від партії «Європейська солідарність» в Маріупольський район. І вважав, що нема йому альтернативи.

«Давайте подумаймо – чи є насправді у маріупольців вибір?  - писав він у 2020 році. - У прихильників «русского мира» є партія ОПЗЖ, у тих, кому неважливо нічого, окрім розваг, - Слуга Народу, а у тих, хто за красивими фонтанами не бачить корупційних схем та екологічного геноциду – БВБ. Єдина політична сила, яка має реальний вплив на державному рівні – це Європейська Солідарність, сила, яка об’єднує патріотів України».

Отакий виявися патріот. 

Коли росія почала повномасштабний наступ, Валерій Авер’янов спочатку виїхав з Маріуполя у селище біля міста. А потім вирішив повернутись. Казав, що хоче допомагати людям.

Після 2 березня про нього нічого не було чутно. І раптом Авер’янова знову побачили  - спочатку в Докучаєвську, а потім в Донецьку і Маріуполі.

Його затримали під час фільтрації. За словами свідків, до нього не застосовували тортур. Лише затримали. Але, мабуть, він вирішив не ризикувати і погодився на співпрацю.

Зараз Валерій Авер’янов не просто намагається поновити роботу медичного центру (за різними джерелами, або в Маріуполі, або в Донецьку), але ще й агітує людей повертатись на окуповані території, розповідає про перспективи і прекрасне життя під окупацією.

Майстер перевзування №2. Тетяна Лугова, директор школи №15 

Тетяна Лугова закінчила Маріупольський державний університет. Працювала в ЗОШ 53  вчителем української мови і літератури. З 2014 року - заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ 15. З 2019 року  - директор ЗОШ 15.

Лугову в Маріуполі вважали агентом змін. Вона була тією людиною, хто палко підтримував реформу освіти і запровадження стандартів Нової української школи. Була керівницею конкурсу "Найкращі вчителі Приазов'я".

Коли російська армія почала бомбити Маріуполь, Лугова залишила місто і оселилась у Червоному полі Запоріжської області. 24 травня виїхала через Крим в Росію де пройшла переатестацію в галузі освіти. Ну і логічно після цього перейшла на бік окупантів. Тільки працює не в розбомбленому Маріуполі, а  в Бердянську. Очолила там школу № 11. 

І вимагає платити зарплату вчителям-колаборантам. 

Тобто уявіть красоту гри. Згідно до закону України про колабораціонізм, український вчитель, який запроваджує стандарти освіти країни-агресора, несе кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі. Тобто це тюрма. При цьому ця жінка, чия діяльність підпадає під державну зраду, вимагає, щоб держава Україна за рахунок платників податків, що працюють дуже важко під час війни, сплачувала таким зрадникам, як вона, українську зарплату. 

В одній руці – російські гроші, в іншій – українські. А ви – воюйте там.

Підтримує жінку у її прагненні отримувати ще і українську зарплату народний депутат України від Маріуполя Сергій Магера. Він вважає, якщо в Бердянську Запорізької області колаборанти-педагоги отримують гроші, то і на Донеччині колаборантам-вчителям ми маємо платити. 

Він підкреслює, що мова не тільки про тих, хто на окупованій території, але і про тих, хто за кордоном.

Ми поставили питання Сергію Магері: який він пропонує механізм перевірки вчителя, співпрацює той з ворогом на окупованій території чи ні. На що депутат відповів наступне: «Я про це не замислююсь. Я просто хочу, щоб в Донецькій області було так, як і в Запоріжській».

Тож, 0629 збирає наразі позиції усіх сторін і обов’язково розкриє цю ситуацію всебічно та об’єктивно.

Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

Надсилайте свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой