Російська окупаційна адміністрація з 1 липня намагалась скоротити обсяги гуманітарки в Маріуполі. Оголошення про те, що з липня гуманітарна допомога буде видаватись лише соціально незахищеним верствам населення, були розвішані по всьому місту.
Таким чином окупаційна адміністрація намагалась мотивувати маріупольців до того, щоб йшли працювати, в тому числі на розчистку завалів, і заробляли гроші собі самі на їжу.
Але люди не хотіли цієї роботи навіть за гроші.
«Мені пропонували непогані гроші за розчистку завалів на ММКІ. Я сам колишній азовсталець , і робота потрібна. Але туди не пішов. Я не дурний. Там день через день на залишках снарядів підривались люди. Дякую, не треба мені така робота. Поки що чекаю», - розповів 0629 місцевий мешканець Сергій.
Тож люди у більшості своєї залишаються без роботи і засобів для існування. Тому залежність від гуманітарної допомоги досить велика.
Серед населення почало наростати незадоволення, а соціальні їдальні, які відчинили окупанти, стали неспроможні обслуговувати всіх бажаючих безкоштовно поїсти.
«Звісно, не всі туди ходять поїсти через те, що немає за що продукти купити. Ми з чоловіком, наприклад, ходимо туди просто тому, що задовбались готувати на кострі. Але багато хто дійсно немає можливості купити їжу», - розповідає 0629 місцева мешканка пані Ольга.
У підсумку окупаційна адміністрація поновила роздачу гуманітарної допомоги для всіх бажаючих, але з обмеженнями по періодичності її отримання. Зараз продуктові набори людина може отримати лише раз на 30 днів. Процес контролюється.