Як у Маріуполі рятують собак та котів, - ФОТО

Війна залишила без даху над головою кілька сотень тисяч маріупольців. Але разом із людьми постраждали і тварини. На жаль, зараз неможливо підрахувати кількість собак та котів, які загинули внаслідок обстрілів. Однак відомі факти, коли гинули цілі розплідники, а це по 20-30 собак і котів в одному будинку.

Нині у місті залишаються десятки тисяч тварин, яким часом доводиться важче, ніж людям. Справа в тому, що гуманітарна допомога не розрахована на чотирилапих. Корм, який продають у Маріуполі, коштує по 3-4 тисячі рублів за мішок. А якщо тварина захворіє, її складно лікувати. У місті величезна проблема зробити аналізи, УЗД, бракує медикаментів.

«Моїй собаці стало погано, – розповіла маріупольчанка  Вікторія. – Я одразу ж відвезла її до ветеринара, благо, кілька лікарів для тварин у місті таки залишилися. Але без обладнання лікар не зміг поставити діагноз. Зробили крапельницю з тих медикаментів, які були. Але врятувати мого друга не вдалося».

Таких історій дуже багато. Навіть коли діагноз встановлено правильно, багатьом не вдається знайти медикаменти. А якщо це і виходить зробити за допомогою знайомих, часто ціни на ліки не по кишені для городян.

Українці організували допомогу для тварин у Маріуполі. Іноді кошти на закупівлю кормів та медикаментів збирали окремі люди, іноді фонди. Але проблема полягає у транспорті для доставки посилок. Перевізники просять від 4 до 30 тисяч гривень за доставку. При цьому часто посилки не доїжджають до місця призначення і губляться дорогою. Наприклад, у Бердянську.

«Було таке, що посилку для моїх котів мені передали сторонні люди, які просто побачили на коробці моє ім'я, – розповіла мешканка міста Ірина. – Мені пощастило, там були медикаменти для тварин, а ці люди котів не мають».

Роман Литвинов  - один з ветеринарів, хто залишився у Маріуполі та продовжує лікувати тварин. Саме до нього надійшла посилка з медикаментами від волонтерського фонду України. Це ветеринарні препарати, вакцини, засоби від блох та кліщів та інше.

Завдяки цій допомозі вдалося врятувати не одного чотирилапого у Маріуполі.

«Але найбільша проблема – купити корм, – розповіла 0629 власниця розплідника собак із Маріуполя. - Якщо раніше ми підбирали корм індивідуально, хотілося годувати своїх собак найкращим кормом, то зараз даємо все. Навіть якщо корм у прозорому пакеті. Собачий корм можемо дати котам і навпаки. Наразі головне завдання, щоб наші тварини були живі. Ви навіть не уявляєте, скільки містом ходить породистих собак. Одні кістки та шкіра. Нам шкода, годуємо, намагаємось прилаштувати. Але в цій ситуації дуже важко це зробити».

За словами маріупольчанки, багато власників розплідників собак та котів не змогли виїхати з Маріуполя. Люди не хочуть кидати тварин, але не мають транспорту. Крім того, бояться, що в іншому місці не зможуть знайти житло з такою кількістю тварин.

Величезну допомогу собакам надало Маріупольське відділення Кінологічного Союзу України. Люди з усього світу збирали кошти для собак, які постраждали від війни. Ці гроші було передано до Кінологічної спілки України, а потім розподілено по містах. Кошти для маріупольського відділення надійшли нещодавно, оскільки відділення змогло відновити роботу на підконтрольній Україні території. Основну допомогу кормами клуб спрямовує до Маріуполя.

Завдяки цій допомозі сотні породистих собак отримали корм. Проте з доставкою нової партії корму зараз виникла проблема. Перевізник запросив величезну суму – 29 тисяч гривень. Якщо її вдасться зібрати, корм для собак знову прибуде до Маріуполя.