Очільниця секретаріату Маріупольської міської ради Юлія Стамбулжи вирішила залишити свою посаду.
Як повідомили 0629 в Маріупольській міськраді, - за власним бажанням. Зараз вона знаходиться у відпустці, а потім звільняється.
Такому рішенню чиновниці передував скандал, який поширився в соцмережах. Деякі пабліки опублікували інформацію, згідно з якою, чоловік Юлії Стамбулжи, Сергій Стамбулжи, є колишнім працівником патрульної поліції та МРЕО і передав окупантам базу даних автомобільних номерів Донецької області . Писали, що він в Сартані, що він заробляє гроші на тому, що допомагає людям вивозити майно і автотранспорт з окупованої території.
Проте частина цієї інформації була недостовірною. Наприклад, що Сергій Стамбулжи працював у патрульній поліції (він там не працював), або у МРЕО (такої структури в Україні давно вже не існує).
Тож ми вирішили не довіряти, а розібратись в цієї ситуації. І ось що вдалося з’ясувати.
Токсична Юля
Персона Юлії Стамбулжи, дійсно, можна вважати токсичною. Її біографія могла б здаватись бездоганною, якби весь її кар’єрний шлях не супроводжували скандали.
Її трудова біографія розпочалася у 2001 році у структурах міського управління поліції Маріуполя. 2011-го вона очолила прес-службу міськуправління МВС. Змінювалися начальники управління, а Юлія Стамбулжі залишалася на посаді.
Саме вона керувала прес-службою у кризовому 2014-му під час захоплення ГорУВС терористичною групою Мангуста. Щоправда, на робочому місці не перебувала та коментувати ситуацію відмовлялася.
В'ячеслав Аброськін, який прибув до Маріуполя влітку 2014 року, почав формувати новий склад обласного управління поліції та запропонував Стамбулжі роботу. За його словами, Юлія Олександрівна працювала в прес-службі, але не порозумілася з новою командою і в лютому 2016 року звільнилася з органів. Що не завадило їй отримати із ситуації максимальну вигоду.
Лафазан оформила статус учасника бойових дій. Виявляється, з 7 листопада 2015 року по 11 січня 2016 року, тобто протягом двох місяців, вона брала безпосередню участь в антитерористичній операції та захищала суверенітет України.
Насправді, вона воювала в кабінетах. Це підтвердив її колишній керівник В’ячеслав Аброськін.
Тобто формально вона мала право отримати довідку про участь в бойових діях через сам факт перебування в зоні АТО. Але, якщо діяти по совісті, то на ніякі пільги вона права не має.
Вже пізніше, в 2019 році, Юлія Стамбулжи вирішила скористатись своїм званням учасника бойових дій і отримати безкоштовну квартиру за гроші маріупольських платників податків.
Після оприлюднення в ЗМІ цієї історії, в квартирі Юлії таки відмовили.
Після початку війни, за інформацією 0629, родина Стамбулжи переховувалась в одному з селищ під Маріуполем. Після того, як Юлія Лафазан виїхала на контрольовану Україною територію, її призначили відповідальною за кадрову політику в центрах допомоги «ЯМаріуполь».
Тепер нова підозра – у співпраці з окупантами, але вже не її особисто, а її родини.
Що вдалось встановити
Ми звернулись до Служби безпеки України с проханням надати інформацію, чи дійсно родина Юлії Стамбулжи знаходиться на окупованій території та співпрацює з окупантами. Проте ми не отримали відповіді на це питання.
Але власними силами ми з’ясували ось що:
До ДАІ був причетний в далекому минулому не чоловік Юлії, а її батько. Свекор Юлії взагалі мав зв’язки з кримінальними структурами в Маріуполі та Сартані.
Сергій Стамбулжи дійсно перебував якийсь час на окупованій території, але останні місяці він мешкає разом зі своєю дружиною и не перетинає лінію зіткнення.
На жаль, правоохоронні органи не допомогли ані підтвердити, ані спростувати інформацію, яка поширювалась інтернетом.
Проте нам відомо, що маріупольський муніципалітет розпочинав власну перевірку Юлії Стамбулжи. Які результати цієї перевірки, нам не відомо, але не виключено, що звільнення за власним бажанням і є результатом такої перевірки.
Читайте нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
Надсилайте свої повідомлення вТелеграм-бот 0629
Обговорюйте новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой