Суддя з Маріуполя вже сім місяців у полоні. Вона виносила вироки зрадникам України – членам терористичної організації «ДНР»

Суддя Іллічівського райсуду Маріуполя Юлія Матвєєва вже 7 місяців перебуває у нелюдських умовах полону, окупанти готують над нею «суд», а доля її чоловіка, екскерівника ДБР, взагалі невідома.

Юлія Матвєєва разом з чоловіком, Артемом Матвєєвим, 13-річною донькою та мамою евакуювалась з Маріуполя 19 березня. Але на Мангушському блок-посту російські окупанти зупинили машину. Хтось їм повідомив, що жінка в автомобілі – суддя. Її та чоловіка, колишнього директора регіонального відділення Державного бюро розслідувань затримали.

Окупанти забрали все – машину, особисті речі, гроші. Дитину і літню жінку викинули із автівки і залишили на узбіччі. 

Вже сім місяців їх тримають у полоні.

«Мої рідні досі в полоні!!! Вони НЕ ВІЙСЬКОВІ! Українська суддя з Маріуполя - Юлія Матвєєва, яка НЕ ЗРАДИЛА ПРИСЯЗІ, і якій загрожує судилище від окупантів та її чоловік, колишній Директор ДБР - Артем Матвєєв, від якого взагалі ніяких звісток НЕМАЄ, були НЕЗАКОННО затримані за їх професійну діяльність і знаходяться в полоні  вже ПОНАД ПІВРОКУ!

Люди, які все своє свідоме життя виконували положення Конституції та Законів України МАЮТЬ БУТИ ВІЛЬНІ! А у їх дітей мають бути батьки! Мовчати нема сил!» - написала в Фейсбуці родичка полонених Надія Матвєєва. 

А ініціативна група суддів Судової спільноти України звернулась до керівництва держави з публічною заявою з цього приводу.

«До Вас звертається ініціативна група судової спільноти України з проханням допомогти нашій колезі-судді та її чоловіку, в минулому працівнику органів прокуратури України та Державного бюро розслідувань України, які знаходяться в полоні на території так званої «ДНР». 

Розпорядженням голови Верховного Суду від 06 березня 2022 року №1/0/9-22 змінено територіальну підсудність судових справ, які перебували на розгляді в Іллічівському райсуді м. Маріуполя Донецької області.

Судді Іллічівського райсуду м. Маріуполя Донецької області та члени їх родин були вимушені евакуюватись із м. Маріуполя на підконтрольні Україні території з метою збереження власного життя.

Відомим є факт, що одній із наших колег – судді цього зробити не вдалося. Вона із родиною 19 березня 2022 року була затримана представниками незаконних збройних формувань країни-агресора при виїзді з окупованого міста. Її разом із чоловіком свавільно, без законних на те підстав доставили до слідчого ізолятору міста Донецька, при цьому забрали автомобіль, документи та все майно родини, яке знаходилось у ньому. 

Мати судді, яка є пенсійного віку, та неповнолітню 13-річну доньку подружжя викинули на дорозі без речей та засобів для існування. Вони самостійно приїхали до Волинської області, де небайдужі колеги судді надали їм прихисток та намагаються підтримувати, допомагають купити необхідні речі, влаштували дівчинку на навчання до школи…  Але дівчинці, окрім батьків, нічого не потрібно! Те, що вони пережили і продовжують  відчувати і далі, - то не можна навіть уявити.... Це велике страждання усієї родини…

Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Суддя районного суду міста Маріуполя Донецької області  протягом останніх років, сумлінно виконуючи свої посадові обов’язки, керуючись Законами України, розглядала кримінальні справи за обвинуваченням осіб за скоєння злочинів проти основ національної та громадської безпеки України та виносила обвинувальні вироки щодо цих осіб ім‘ям України, засуджуючи злочинців до певної міри покарання, в тому числі й до позбавлення волі на певний строк.

Її чоловік багато років працював в органах прокуратури, а протягом 2018-2020 років працював начальником ТУ ДБР у Донецькій та Луганській областях. В межах своєї компетенції здійснював розслідування кримінальних правопорушень щодо незаконних збройних формувань так званих ЛДНР, результатом чого було складення та підписання обвинувальних актів щодо злочинців та направлення справ до суду. 

Ми впевнені, що подружжя  було затримано саме у зв’язку із тим, що вони, добросовісно виконуючи свої професійні обов’язки, приймали законні процесуальні рішення щодо терористів та сепаратистів, захищаючи територіальну цілісність нашої держави Україна!» - йдеться у заяві.

За сім місяців полону Юлія Матвєєва змогли лише двічі вийти на зв’язок з матір’ю. Вона повідомили про фізичне та психологічне насильство над собою. Сказала, що не виживе, якщо залишиться у полоні.

Юлія і Артем Матвєєви опинились в ситуації, коли увага влади прикута до визволення військовополонених. Але звільнення чекають і тисячі інших бранців Кремля.

Рідні та колеги волають про допомогу судді, яка не зрадила присязі.