10 компаній з Маріуполя, які виконували будівельно-монтажні роботи для заводів Метінвесту, вимагають від компанії виплатити їм заборгованість за виконану ще перед війною роботу.
Керівники компаній написали публічні звернення в ЗМІ, також скерували їх міському голові Маріуполя Вадиму Бойченку.
Ми звернулись по коментар до пресслужби Меінвесту і нарешті отримали розгорнуту відповідь.
Публікуємо її без скорочень.
«Група Метінвест впродовж багатьох років була надійними партнером багатьох підприємств у Маріуполі, та завжди максимально швидко сплачувала за послуги з будівництва, ремонту, обслуговування устаткування металургійних комбінатів, виробництва і реалізації вогнетривкої сировини та інше. За цей час Групою Метінвест разом з партнерами було реалізовано багато проектів з переоснащення металургійних комбінатів. Але, нажаль, у нашу роботу втрутилася війна.
Після окупації міста військами росії маріупольські активи Групи Метінвест були дуже сильно пошкоджені, частково зруйновані у наслідок дій агресора. Групою було прийняте рішення за жодних умов не працювати під окупаційною владою, усім співробітникам було запропоновано переїхати на роботу до інших регіонів України, де є активи компанії. Компанія прийняла рішення зосередити свою діяльність на місії допомоги країні та українцям на військовому і гуманітарному напрямках.
У першу чергу допомогти співробітникам-маріупольцям, їх сім’ям, які окрім роботи у рідному місті втратили житло, здоров’я, а подекуди рідних і близьких. Не менш важливою задачею стала допомога ЗСУ. Майже 1,3 мільярди гривень за 7 місяців Метінвест витратив на допомогу військовим. Сотні тисяч бронежилетів, тисячі шоломів, дронів, автівок та іншого устаткування зараз допомагають ЗСУ відвойовувати окуповані території, в тому числі і місто Маріуполь.
Після початку війни, як і наші компанії підрядники, ми тимчасово втратили контроль над усіма активами, технічними та матеріальними ресурсами у Маріуполі. Продукція, яка мала бути продана нашим клієнтам та принести дохід компанії, була викрадена країною-агресором. Через ці та інші фактори у Групи перед деякими будівельними та виробничими компаніями міста дійсно утворилася невелика заборгованість за виконані будівельно-монтажні роботи та відвантажену сировину на підприємствах. Але, Група не стала чекати завершення війни і вже веде своє особисте протистояння з російським агресором у вигляді подачі міжнародних юридичних позовів на відшкодування вартості усього пошкодженого у майна. Ця справа не з легких, але її позитивне завершення дозволить компанії продовжити допомагати ЗСУ, своїм співробітникам, мешканцям Україні. Також це дозволить забезпечити усі виплати партнерам, які опинилися у скрутній ситуації. Це компромісне і єдине можливе рішення питання в умовах повноцінної війни.
Ми вдячні кожному підприємству-партнеру, яке із розумінням ставиться до сьогоднішньої ситуації. Ви – справжні патріоти України, які готові все зробити заради перемоги над росією.
Закликаємо наших колег та партнерів з деяких будівельних і виробничих компаній м. Маріуполь працювати відповідально, чесно та відкрито. Ми повинні разом малий, середній та великий бізнес стати пліч-о-пліч, бо в нас на сьогодні одна мета – зробити все заради перемоги України у війні з Росією і повернутися працювати разом в український Маріуполь», - відповіли в Метінвесті.
Маріупольські підприємці просять Бойченка втрутитись у ситуацію з боргами Метінвесту
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube