В вересні російська федерація оголосила про приєднання Маріуполя до складу російської федерації. Новими суб’єктами вона назвала території Донецької, Запорізької, Херсонської та Луганської областей в повному складі. Вже майже два місяці минуло, а ситуація навколо цих територій свідчить про те, що росія насправді досі вважає їх українськими.
Факт перший. Кордони
Формально вже наступного дня російська федерація проголосила, що припиняє митний контроль на кордонах з Україною в межах захоплених областей. Але по факту і митний, і прикордонний контроль нікуди не подівся.
Так, люди не заповнюють митні декларації, але все інше на кордоні – діє. Власне, і сам кордон нікуди не подівся. Якщо окуповані території – частина росії, то чому так?
З 1 жовтня контроль на кордонах з росією навіть посилився. В результаті зараз черги на всіх без винятку пунктах пропуску вишукались довжелезні черги.
І вони не зникають протягом місяця. Люди скаржаться очільнику терористичної організації «ДНР» Пушиліну, але той розводить руками – кордони будуть, перевірки будуть.
Факт другий. Реєстрація
Людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької області, все одно необхідно оформлювати реєстрацію на тимчасове перебування у Росії.
Росія каже своїм, так би мовити, новим співвітчизникам: ви звісно, тепер наші, але не потрібно тут безконтрольно шастати.
Факт третій. Паспорти
Після анексії Криму росія практично одразу почала тотальну паспортизацію. Місцевих мешканців примушували брати російські паспорти, і лише ті українці, які не мали кримської реєстрації, мали з цим проблеми.
На окупованих територіях останнього часу паспортизація досі не почалась. На території Донецької області діє лише чотири точки, де можна подати документи на отримання російського паспорту. Причому в Маріуполі це зробити взагалі неможливо – треба їхати в Мангуш. Вочевидь, окупанти бояться місцевого населення досі і не вважають Маріуполь настільки небезпечним містом, щоб там відкривати пункти видачі паспортів.
Факт четвертий. Відрядження
Працівники російських державних установ і бюджетних організацій, які перебувають в Маріуполі для виконання певної роботи, отримують виплати на відрядження в подвійному розмірі – як для тих, хто знаходиться у відрядженні за кордоном.
Це правило діяло, наприклад, для військових чорноморського флоту рф в Криму. Завдяки цьому вони відчували себе справжніми богачами при Україні – низькі українські ціни і надвисокі заробітні плати. Але одразу після окупації росія відмінила ці підвищені виплати, бо якщо Крим – росія, то ніякі гроші на відрядження зовсім не потрібні.
А в Маріуполі так не працює. Тут все ще діють правила як за кордоном.
Тож, вся історія з анексією виявилась фейковою не тільки з точки зору України, а з і точки зору самих росіян.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube