«Брудна» білизна. Маріупольська міська рада закупила подушки та ковдри для переселенців за найвищою ціною

Маріупольська міська рада для допомоги переселенцям з Маріуполя вирішила закупити подушки, простирадла, ковдри, рушники тощо. Загалом 19 тисяч 500 комплектів. Виконком оголосив тендер і вийшов з ним на площадку системи «Прозорро». Проте економії не вийшло. Виконком дискваліфікував всіх постачальників, хто запропонував найнижчу ціну. 

Стартова ціна від міськради на придбання комплекту з двох подушок і ковдри склала 1025 грн за комплект. 

Початкова ціна за комплект з постільної білизни та рушника – 2082 грн.

Мінімальний крок для пониження ціни складав 10 грн на кожному з комплектів. 

В результаті найнижчу ціну надала маріупольська компанія ТОВ «Біг-Магнат». Це дистриб’ютор постільної білизни та текстилю, який через війну виїхав за межі Маріуполя і продовжує працювати в України.

Вартість комплекту ковдри та двох подушок від маріупольського дистриб’ютора – 800 грн., а комплекту постільної білизни – 1574 грн.

Тобто економія, яку міг би отримати виконком Маріупольської міської  - 733 грн на кожному з комплектів, загалом - близько 15 млн грн. Міг, але не отримав.

Окрім маріупольського постачальника, в тендері брали участь ще три виробника постільної білизни, які пропонували ціну нижчу за стартову. Проте всі вони були дискваліфіковані. Причина для дискваліфікації – невідповідність до санітарних вимог.

Ось ці вимоги

Компанія «БІГ Магнат» подала скаргу на проведення закупівлі, бо вважала причини для дискваліфікації надуманими та такими, що не відповідають дійсності. 

Ми зв’язались з керівником ТОВ «БІГ Магнат» Антоном Шаталовим, і він пояснив, що маріупольська міська влада використала санітарні вимоги як привід для дискваліфікації. Насправді, запевняє він, його продукція повністю відповідає всім санітарним вимогам, в тому числі і тим, які висунули до учасників тендеру в маріупольському муніципалітеті.

Антон Шаталов стверджує, що його продукція не відрізняється від тієї, що в результаті виграла в тендері. 

Він наголошує: його продукція якісна, не шкідлива для здоров’я.

«Замовник, Маріупольська міська рада, вирішив нас дискваліфікувати, посилаючись на невідповідність норм ДСаПін у розділі інтенсивність запаху. У свою чергу хочу зауважити, що наша компанія надала всі документи на відповідність усім законним нормам та підтвердження якості продукції. Надали сертифікати ISO; Висновки державної санітарної служби; більше, мною додатково було запропоновано провести експертизу на кожну партію товару перед поставкою до центрів «ЯМаріуполь». Але замовника це не хвилювало, оскільки вже був «свій» постачальник. І мою компанію всіляко намагалися дискредитувати, щоб ми не виконали тендер. Як представник однієї з текстильних фабрик хочу зауважити, що сировину з якої виготовляємо продукцію ми і наші конкуренти, чиї інтереси так пролобіювала наша міська рада, ІДЕНТИЧНА.  І говорити про шкоду чи якість продукції в даному випадку не актуально!» - наголосив Антон Шаталов.

Саме тому він вирішив подати скаргу на результати торгів. І це викликало реакцію в міськраді. Шаталова звинуватили у зриві тендеру, фактично в провокації. Ось яке повідомлення з’явилось в Телеграм-каналі центрів «ЯМаріуполь».

«Комусь війна, а для когось спосіб збагатитися – навіть на переселенцях. Тендер, оголошений Маріупольською міською радою на закупівлю теплих наборів для маріупольських родин – намагався зірвати один з учасників, тим самим лишити маріупольців необхідних на зиму речей.

Тендер на постільну білизну виставили у «Прозорро». Під час нього дискваліфікували одного з учасників. Його документи не відповідали технічним вимогам – інтенсивності запаху. Учасник мав час оскаржити умови тендера чи подати скаргу до антимонопольного комітету. Натомість він о 23:30 останнього дня подав вимогу, ймовірно, з метою не отримати вчасно відповідь та затягнути строки закупівлі. Йому це не вдалося».

Антон Шаталов каже, що дійсно мав намір подати скаргу до Антимонопольного комітету, але на це у нього просто не вистачило грошей.

«З питання, що моя компанія нібито хотіла зірвати торги, хочу повідомити, що ми діяли суто в рамках закону та регламенту тендерної процедури і про жодні зриви тендеру не йшлося! Це не в нашій компетенції! Скасувати чи передумати може лише замовник, учасник у разі не грає ролі. Багато хто запитує, чому не оскаржили рішення в Антимонопольному комітеті. Пояснюю, все просто: вартість даної процедури 170 000грн! На превеликий жаль, зайвих грошей я не маю, все зруйнували в Маріуполі. Все, що могли,  - це подати оскарження на самому майданчику, що ми зробили в строки і за тендерною процедурою».

Додамо, що переможець конкурсу, ТОВ "ТК-Домашній Текстиль", виграв тендер саме з тією ціною, яку проголосила як стартову міська влада Маріуполя. Це може бути аргументом на користь попередніх домовленостей між муніципалітетом та компанією.

Про ТОВ "ТК-Домашній Текстиль" відомо, що компанія зареєстрована в Києві в 2012 році. Має філію в Одесі. Це крупний постачальник. Згідно з даними системи YouControl, зв’язків з публічними особами, політиками не виявлено.  В 2021 році компанія отримала чистого прибутку в розмірі 16 млн 211 тис.грн. Має хорошу репутацію.

Власник компанії Олександр Соколовський - є членом ради директорів у Спілці українських підприємців. 

Був одним із лоббістів боротьби з корупцією на Укрзалізниці та одним з ініціаторів створення системи прозорих закупівель Прозорро.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube