В Маріуполі замерзають тисячі людей. Ситуація вийшла з-під контролю настільки, що навіть пропагандистські канали в місті не можуть замовчувати проблему і писати про те, як розквітає місто.
Бо місто – не розквітає. Воно замерзає.
Будинки, де дали опалення, потерпають через постійні пориви. Гаряча вода ллється в квартири і від того під час морозів ситуація у людей лише ускладняється.
Електромережі, які окупанти прокладали як тимчасові, часто кидаючи дроти просто на дерева, не витримують напруги. Бо люди ж намагаються зігрітись і вмикають електрообігрівачі.
Історія з будинком гостинного типу на вул. Троїцькій 71 дуже показова. Там через напругу 8 листопада зникло світло, і досі його немає. В квартирах людей замерзла вода в баклажках. Вони бояться, що зараз замерзнуть труби каналізації, і вони навіть в туалет не зможуть ходити.
Зараз мешканці будинку на Троїцькій ходять грітися на вулицю – там тепліше, ніж в квартирах.
Люди в одному з будинків біля ринку «Космос» теж з теплом, але вони не розуміють, що відбувається. В їхньому будинку тепло дали декілька днів тому, але ж в будинку половина квартир досі без вікон, з пошкодженими балконами. Тож батареї теплі, а в будинку – холод.
Але у цих людей ситуація все ж таки краща, ніж там, де в будинках немає ані світла, ані тепла, ані газу.
Окупанти заспокоюють. Кажуть, що у підвалах, зруйнованих будинках залишаються не тисячі маріупольців, а десятки. Ну тобто поодинокі випадки. А всі інші розселились або по знайомих, або в гуртожитках.
Проте в це складно повірити, тому що гуртожитки, так зване маневрене житло, яке обіцяли дати маріупольцям до холодів, – не готово зовсім. Гуртожитки в приміщенні Гіпромезу та на вул. Казанцева тільки обіцяють здати ближче до Нового року.
В гуртожитку на пр. Будівельників, біля ринку «Застава», теж тривають будівельні роботи, проте людей заселяють туди прямо зараз. Бо просто нема іншого випадку.
В гуртожитку немає кухонь, холодильників. Їжу нема де взяти і нема на чому приготувати.
Ліма Іванівна, пенсіонерка, яка мешкала до війни на Черьомушках у власній квартирі, лишилась і квартири, і документів, і пенсії.
Відновити документи жінка не може. Тому пенсію оформити не може. Допомогу отримати не може. Компенсацію за зруйноване майно – аналогічно.
Вона каже страшні речі – звикла їсти траву. Живе тим, що люди подадуть.
Проте туди, куди її заселили, принаймні є слабке опалення.
У тисяч людей в Маріуполі немає і цього.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube