Більша частина маріупольців не може претендувати ані на компенсацію від окупантів за втрачене житло, ані на отримання безкоштовної квартири.
Основна проблема – відсутність документів, що підтверджує право власності на квадратні метри.
Маріупольчанка Клавдія К. - пенсіонерка. Жінці 78 років. Вона мала власну трикімнатну квартиру на 9 поверсі будинку по бульвару Шевченка. Мешкала там разом з чоловіком. На початку березня була вимушена спуститися в підвал, коли почались масовані обстріли, і це врятувало жінці життя. 4 березня в її будинок потрапив снаряд, почалась пожежа, і він вигорів вщент. Жінка не встигла врятувати нічого зі свого майна, в тому числі і документи на квартиру. У неї залишився паспорт, і це дало змогу оформити пенсію у окупантів. Але всі її спроби подати заявку на компенсацію втраченої квартири були безуспішними.
«Ніякі реєстри в Маріуполі не працюють, - розповіла 0629 жінка. – Я не можу відновити документи на квартиру. Мені порадили їхати в Україну, там все відновлювати та повертатись назад. Але якщо б я могла поїхати, то мабуть і не зверталась б до них. Будинок наш стоїть майже цілий, але він чорний, все згоріло. Жити там неможливо. І мені в районній адміністрації сказали, що його будуть днями демонтувати.
Добре, що мене зараз взяли до себе родичи. Що робити далі – не знаю. Де я буду жити, якщо їм набридне тримати мене поруч – не уявляю. Ніякого житла, навіть тимчасового, я не можу отримати».
Це дуже типова історія в Маріуполі. Хтось втратив документи на право власності, хтось не може довести факт смерті свого члена родини, який був співвласником житла, і через це заявку на компенсацію не приймають.
В результаті в Маріуполі лише три людини отримали реальні гроші компенсації. Досі!
Очільник терористичної організації «ДНР» Деніс Пушилін навіть перестав надавати публічно точні дані – скільки саме людей отримали в Маріуполі виплати. Єдине, що він каже кожної наради – «найгірша ситуація з виплатами у Маріуполі». Їх просто немає.
Тобто маріупольці опинились і без житла, і без компенсацій. І єдиний шлях, окрім як попроситись до родичів, отримати дах над головою, – це незаконно захопити чужу квартиру.
Нагадаємо, що в Маріуполі залишається більше 100 тисяч населення. Більша частина цих людей потребує або нового житла, або термінового покращення житлових умов. І ті темпи будівництва, які зараз забезпечує міністерство оборони росії, не може закрити потребу людей в квадратних метрах.
І в такій ситуації нові будинки від міністерства оборони рф лише дратують, бо стоять напівпорожніми. Росіяни за рік побудували 22 будинки, проте лише близько 100 чоловік на все місто отримали ключі від квартир. Це житло зберігають для тих російських кадрів, які будуть приїжджати і заміщувати місцевих мешканців на всіх рівнях влади на Донеччині.
Тому президент російської федерації і вигадав іпотеку для маріупольців. Це такий спосіб вирішувати проблему зруйнованого житла за рахунок самих маріупольців.
Зруйнували росіяни – а купувати нове житло мають самі українці. Ось така логіка. Російська федерація ще і заробити хоче на мешканцях таких міст, як Маріуполь та Волноваха. Бо іпотека – це розстрочка з відсотками.
Очільник окупаційного уряду на Донеччині Хоценко повідомив, що в «ДНР» вже розробляють програму будівництва житла під іпотеку.
«Визначили першочергові будівельні майданчики з метою будівництва об'єктів житлової та соціальної інфраструктури. Визначено майданчики у Маріуполі під будівництво багатоквартирних будинків та у Новоазовському районі.
Більше того, шість великих російських забудовників висловили готовність брати участь у будівництві житлової та соціальної інфраструктури у рамках програми», - повідомив Хоценко.
За його інформацією, в 2023 році вони планують почати будівництво.
Проте компенсувати маріупольцям все, що наробили, росіянам таки доведеться. Після звільнення всіх українських земель.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube