Terrasport Маріуполь: від порятунку людей до співпраці з ворогом, - ФОТО

Фітнес-центр  Terrasport в Маріуполі до війни був найбільшим спортивним центром в місті, а після початку російського повномасштабного вторгнення став найбільшим сховищем від російських бомб та ракет.

Проте зараз центр поновив свою роботу в Маріуполі. Ми з’ясували, хто стоїть за його діяльністю на окупованій території.

Фітнес-центр Terrasport був заснований у 2017 році. Цією справою займалось подружжя Юлія та Євген Гаспарови. Проте пізніше певні інвестиції вкладали в розвиток бізнесу і інші люди.

Фото з Фейсбуку Юліі Гаспарової

Бізнес був досить успішним. Але потужного удару завдав по фітнес-центру коронавірус  через оголошений в 2020 році тотальний карантин.

Фото з Фейсбук-сторінки Терраспорту

Проте на кінець 2020 року приватний підприємець Євген Гаспаров не мав заборгованості перед бюджетом. Вона виникла лише в 2022 році і станом на кінець квітня 2022 року не була погашена (інформація від you-control).

Коли росія почала свій повномасштабний наступ на Україну 24 лютого, власники Терраспорту відкрили підвал свого центру для всіх, хто втратив житло через обстріли. Більше того, вони закликали керівників навчальних закладів та інших будівель  з великими підвальними приміщеннями зробити те ж саме.

Станом на початок березня в Терраспорті переховувалось від російських бомбардувань близько 3 тисяч чоловік. Люди приходили туди самі, їх привозили туди військові та волонтери.

Фото Євгена Малолєтки

Юлія та Євген Гаспарови не тільки забезпечили функціонування бомбосховища, вони ще намагалися допомагати рідним розшукувати один одного. Вели активну роботу в соціальних мережах по цьому напрямку.

Фейсбук Терраспорту був активним (і проукраїнським) до 7 квітня 2022 року. В цей час фітнес-центр знаходився вже під російським контролем. Західна частина Маріуполя була окупована починаючи з 12 березня. І коли в центрі ще точились бої, в районі кінотеатру «Савона» та Терраспорту вже панували росіяни.

Приблизно 18 - 20 березня частина маріупольців була примусово депортована із бомбосховища Терраспорту на територію росії. До входу в фітнес-центр росіяни підігнали автобуси і сказали всім сідати.

На той час частина містян, що переховувалась в спорт-центрі, вже самотужки покинула сховище. Частину людей вивезли звідти волонтери. Тому точна кількість людей, яких примусово вивезли на територію росії, не відома, хоча Маріупольська міська рада в березні повідомляла про 3 тисячі депортованих.

Юлія та Євген Гаспарови також мали можливість виїхати в березні. Росіяни випускали з міста в той період всіх. Фільтраційні заходи були застосовані пізніше. Проте підприємці залишились в окупованому Маріуполі. Чому – питання, на яке ми на маємо відповіді. Нам не вдалося зв’язатись з Євгеном Гаспаровим. Його телефон не відповідає.

В серпні 2022 року в Маріуполі вже за російським законодавством поновив роботу фітнес-центр Терраспорт. Гаспарови перереєстрували бізнес за російським законодавством (український ФОП Євген Гаспаров, згідно до даних системи you-control, досі відкритий і не перебуває в стані припинення) і відкрили зал. 

Фото - 0629.com.ua

Приблизно в той же час розгорівся медійний скандал. Тренери, які працювали на Гаспарових до початку повномасштабної війни, звинуватили своїх роботодавців в тому, що вони не сплатили їм зарплату, яку ті мали б отримати за лютий. Про це тренери говорили в ефірі you-tube-каналу Миколи Осиченка.

Тренери підкреслювали, що на рахунки фірми зайшли гроші, проте Гаспарови не стали їх скеровувати на виплату грошей своїм співробітникам.

Зараз в окупованому Маріуполі на базі вже російського підприємства "Терраспорт" працює не тільки фітнес-центр, а і кафе, є також салон краси.

Доходність бізнесу в окупації ми оцінювати не можемо, але люди, які приходять зараз в центр, розповіли 0629, що атмосфери, яка була в Терраспорті раніше, більше немає. Як немає і такої кількості людей в Маріуполі, які були б зацікавлені у здоровому способі життя.

Проте Терраспорт працює, сплачує податки окупантам, і на ці гроші росіяни сплачують зарплати своїм військовим,  виробляють нові ракети, заправляють російські танки пальним. І вбивають українців.

Нам вдалося переговорити з одним із соінвесторів Терраспорту. Пан Сергій каже, що Юлія Гаспарова пропонувала йому повертатись і працювати, він відмовився. Він стверджує, що росіяни змусили Гаспарових поновити роботу фітнес-центру. Щодо Євгена Гаспарова у окупантів були питання через співпрацю з українськими військовими та волонтерами під час блокади Маріуполя. 

«У цих людей є аргументи, щоб переконувати людей. Тому я не можу нікого засуджувати» - сказав Сергій.

Нагадаємо, що аналогічна історія відбулась і з підприємцем Юрієм Тернавським, який під час блокади Маріуполя відкрив кінотеатр Савона для порятунку людей, допомагав, завозив воду. А після окупації відправив за кордон свою родину, а сам залишився заробляти гроші, співпрацювати з ворогом і тиснути руки терористу Денису Пушиліну.

Більше про колаборантів та зрадників читайте в нашій спецтемі.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube