Співвласник маріупольських заводів ММК ім. Ілліча та «Азовсталь» Вадим Новинський позбавився своєї частки в компанії «Смарт Холдинг».
Про це йдеться у повідомленні компанії у Facebook.
«Смарт Холдинг повідомляє про завершення чергового етапу поточної реструктуризації. У рамках реструктуризації засновник Смарт Холдингу Вадим Новинський ухвалив рішення продати свою частку в компанії, передавши свою частку в довірче управління», - повідомляється 16 січня.
Цьому рішенню передувало рішення РНБО про накладання санкцій на Вадима Новинського у зв’язку з його роллю в Російській православній церкві в Україні.
Вадим Новинський називає себе воцерковленою людиною. Має тісні зв’язки з агентом ФСБ російським патріархом Кирилом. І власне Новинський не приховує, що після початку російського повномасштабного вторгнення телефонував Кирилу (зізнання міститься в коментарі «Українській правді»).
Такий співвласник став дуже токсичним для компанії, яка має тісні зв’язки з європейськими ринками.
Видання NV Бізнес проаналізувало ситуація і зробило висновки, що передача деяких інших своїх активів, пов’язаних з металургією, у керування в траст, також є наслідками намагання компанії Метінвест Ріната Ахметова зберегти свою репутацію перед європейськими партнерами.
«Новинський має інтереси у видобуванні природного газу (Smart Energy та Enwell Energy), нерухомості (мережа ТЦ Амстор, готель Park Inn), переробці агропродукції (Верес), сільському господарстві (Harveast разом з Ахметовим) та суднобудівництві (Smart Maritime Group). Проте всі ці напрями навіть разом не співставні з доходами від металургії. Навіть попри втрати, яких металургійний бізнес зазнав після початку великої війни з Росією. Передусім, Азовсталі та комбінату ім. Ілліча через окупацію Маріуполя.
До бізнесових проблем у Вадима Новинського додалися особисті. Підприємець набув українського громадянства лише у 2012 році. До цього він був громадянином РФ, та близько дружив із колишнім прем'єр-міністром Росії та експослом РФ в Україні Віктором Чорномирдіним. Також його називають серед найвпливовіших осіб Української православної церкви, яка тісно пов’язана із РПЦ. Через це, у грудні 2022 року РНБО запровадила проти нього персональні санкції.
Як ця подія може біти пов’язана із рішенням передати свої компанії у траст?
Не виключено, що і для металургійного бізнесу, який дивиться в бік географічної експансії на захід, це може викликати додаткові проблеми. «Там є певна процедура, якщо це стосується банківських активів, то цим займаються банки, якщо мова йде про інші активи, цим займаються інші відповідні установи, які мають за цим слідкувати. Вони ж не мають права розпоряджатися цими своїми активами на час, на який введені санкції. Вони не можуть їх продати, вони не можуть їх передати», — так в інтерв'ю NV пояснював дію санкцій Олексій Данілов, секретар РНБО України.
У Смарт Холдингу наполягають, що Новинський вийшов з бенефіціарів ще у листопаді. Тобто до ухвалення санкцій. А у Метінвесті навіть заявили, що санкції РНБО стосуються особисто бізнесмена і жодним чином не вплинуть на стабільну роботу підприємств Групи.
Але у металургійного холдингу є задачі, для вирішення яких потрібно враховувати навіть репутаційні ризики», - пише NV Бізнес.
Як стало відомо, Рінат Ахметов має намір побудувати новий завод в Угорщині.
Раніше компанія заявляла про бажання побудувати металургійне підприємство в Італії.
При цьому топ-менеджери Ріната Ахметова неодноразово заявляли, що не відмовляються від намірів побудувати нові виробництва і в Маріуполі, замість зруйнованих російською армією заводів.
Гроші на це будівництво Рінат Ахметов має намір отримати через європейські суди від росії.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube