Кожен рік взимку Маріупольський художній музей нагадував шанувальникам мистецтва про день народження А І Куїнджі новими виставками чи іншими цікавими заходами. У 2023 році це можливо тільки віртуально.
Самий страшний рік в історії нашого міста залишився позаду. Ми втратили дуже багато. Ворог вбив тисячі маріупольців, зруйнував місто та його музеї.
Але життя не стоїть на місті. Треба думати, якими будуть музеї міста після визволення від ворога, як збирати нову музейну колекцію, яким формам роботи віддавати перевагу. Великі питання. Але думається, що ми їх вирішимо, можливо при обговоренні з вами, шановні друзі маріупольських музеїв.
Було...
А сьогодні все ж таки повернемося до особистості А.І Куїнджі, художника, який своєю творчістю перекинув місток від мистецтва XIX ст. до XX.
Його життя – це складний шлях від маріупольського пастушка до митця, творчістю якого захоплювалися тисячі шанувальників, картини якого покупалися за величезні кошти, до видатного педагога, який згрупував біля себе талановиту молодь, кожен з яких залишив свій особистий внесок в мистецтві.
Достатньо згадати його любимого учня М.К.Реріха, який сказав про А.І. Куїнджі- «Він був не тільки геніальний художник, але і великий Вчитель життя».
Вшануємо в ці дні пам’ять про нього, згадаємо його картини, які зберігалися у художньому музеї- «Червоний захід», «Осінь. Крим», «Ельбрус». Та виразимо надію про те, що вони будуть повернені до міста після нашої перемоги.
А ще згадаємо про те, що Архип Іванович Куїнджі дуже любив Україну і це втілилося у те, що самі значні його твори відображали красу України. Це «Українська ніч», «Вечір на Україні», «Дніпро вранці» і, звичайно, «Місячна ніч на Дніпрі»
Згадаємо про великого митця і будемо вірити, що художній музей, який носить його ім’я, буде відновлено!
Тетяна Булі, зав художнім музеєм
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube