Що відбувається з бюджетом Маріуполя

Місто Маріуполь увійшло в 2023 рік без бюджету. Всі напрацювання і розрахунки так і залишились поки що на папері. Причина – неможливість зібрати депутатів Маріупольської міської ради на сесію для ухвалення необхідного рішення.

Як повідомив в коментарі 0629 заступник міського голови Денис Кочубей, зараз місто живе на 1/12 частину від бюджету минулого року.

«Ми чекаємо на рішення Верховної Ради, які б допомогли нам та ще декільком громадам, які опинились в такому ж становищі, вирішити це питання. Питання внесені на розгляд. Очікуємо рішень», - зазначив Кочубей.

Що це можуть бути за рішення? 

По-перше, Рада може внести зміни і надати дозвіл виконкомам громад, які не можуть зібратись на сесії, ухвалювати рішення, пов’язані з бюджетними коштами. 

По-друге, рада може позбавити мандатів депутатів, які обирались від заборонених в Україні партій (партії шарія, ОПЗЖ та ін.). Це дозволило б іншим депутатам в міськраді забезпечити кворум.

Чи буде створена в Маріуполі військова адміністрація – третій варіант вирішення проблеми – також не відомо. Питання ще обговорюється.

Якщо бюджет таки вдасться ухвалити, то він очікується в 2023 році на рівні 2022-го - 1 млрд 549 млн грн.

Крім того, в 2022 році муніципалітет зекономив 1 млрд 300 млн грн. Ці гроші мали б бути витрачені на центри «ЯМаріуполь», але, як пояснила Анастасія Смородська, яка тепер очолює департамент фінансів, місто отримало грантову допомогу від донорів, і це дало можливість зберегти бюджетні  гроші. Вони перейшли на 2023 рік і будуть витрачені на відновлення Маріуполя після нашого повернення у місто.

Зараз міська влада робить прогнозування, як, куди, в якому обсязі будуть потрібні ці гроші, скільки людей повернеться в Маріуполь, скільки дітей буде навчатись в школах, скільки піде в дитячі садочки.

 Зрозуміло, що стільки закладів освіти, скільки їх було до війни, буде не потрібно. Принаймні, на першому етапі. Бо згідно з опитуванням, яке проводила міська влада, в місто повернеться трохи більше 40% маріупольців.

Згідно статистиці, близько 15% людей, які мешкають в місті, - це діти. Тож виходячи з цієї математики влада планує відкрити в Маріуполі після повернення 20 дитячих садочків і 20 шкіл. Ще по три школи і три садочки будуть відкриті в маріупольських селищах Старий Крим, Виноградне, Бердянське.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Голови будемо ремонтувати також…» Як міська влада Маріуполя готується до 2023 року

На все це заплановано витратити 179 млн грн. Школи і садочки мають запрацювати в вересні 2023 року.

При відновленні лікарень в першу чергу будуть ремонтувати і запускати амбулаторії, потім лікарні другого рівня. На це планується витратити 25 млн грн.

На соціальний захист населення закладено 89 млн грн. На відновлення закладів культури – 13 млн грн, спортивних споруд – 25 млн грн.

В цілому загальна програма соціально-економічного розвитку на поточний рік складає 2 мільярди 257 мільйонів гривень, з них саме на допомогу маріупольцям – 1 млрд 357 млн грн.

Але все це – прогнози. Реальна ситуація буде залежати від ситуації на фронті. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube