Днями уряд Нідерландів офіційно пристав на пропозицію Києва про створення в Гаазі Реєстру збитків, завданих Україні російською агресією. Реєстр аккумулюватиме дані про шкоду, яку росія принесла українцям, бізнесу та державі.
Яка мента створення цього Реєстру, роз'яснюють у Міністерстві юстиції України.
"Реєстр має стати першим компонентом всеохоплюючого механізму репарацій, який покликаний забезпечити виплату державою-агресоркою Україні повних репарацій за завдану шкоду, відповідно до міжнародного права", - наголосили у Мінюсті.
Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що Реєстр допоможе змусити країну-агресорку у відповідності до міжнародного права компенсувати збитки. Місто Гаага — столиця міжнародного правосуддя, тож цілком доречно, що Реєстр збитків як перший компонент репараційного механізму буде розташований саме там, зауважив Малюська.
«Створення Реєстру — принциповий крок для майбутнього Компенсаційного механізму. Тепер важливо, щоб усі процеси були запущені й майбутній фонд наповнювався ресурсами — конфіскованими активами країни-агресорки. Ми віримо, що партнери будуть активними у питанні Компенсаційного механізму, адже його необхідність вже підтримали ООН, ПАРЄ та інші міжнародні організації», — коментує Ірина Мудра, заступниця Міністра юстиції України.
Репараційний механізм має включати створення компенсаційної комісії, яка розглядатиме індивідуальні заяви про компенсацію Росією збитків від громадян, компаній та держави. Також має бути створено компенсаційний фонд, який накопичуватиме кошти для виплати рішень комісії, в тому числі за рахунок конфіскованих російських активів.
Нагадаємо, Верховна Рада готується прийняти законопроект № 7198 про компенсацію за пошкодження та знищення нерухомого майна. Повідомити про пошкоджене або зруйноване житло можна на порталі «Дія», через Центр надання адміністративних послуг чи нотаріуса.
Читайте також:
Як маріупольцям правильно зафіксувати руйнування житла, щоб отримати компенсацію, - ІНСТРУКЦІЯ
Про нове велике місто на Дикому Сході та малесеньких маріупольців