Бюрократична машина в росії безжальна. І саме таку бюрократію окупанти запровадили в Маріуполі. Для того, щоб отримати будь що – чи то гуманітарну допомогу, чи то вугілля, чи то пенсію або іншу соціальну виплату, треба надати від 3 до 10 довідок. А щоб отримати ці довідки, треба спочатку відстояти в черзі за талончиком, а потім – в черзі на прийом до чиновника. І так треба зробити стільки разів, скільки довідок потрібно.
Тобто якщо треба зібрати 5 довідок, то людині треба відстояти 10 черг, часто з ночі займати місце. І якщо це літня людина, збір довідок стає справжнім випробуванням.
Ось чому досі в місті залишається багато старих людей, які не отримують грошей.
82-річна мешканка Маріуполя Вероніка Т. розповіла 0629, як вона збирала довідки для отримання соціальної виплати у розмірі 3000 російських рублів.
Цю допомогу виплачують два рази на рік тим, хто досяг віку 80 років і старше.
В першій раз, півроку тому, жінка просто написала заяву, надала паспорт і копію паспорта, і їй зробили цю виплату.
«Минуло пів року, треба подавати документи знову, щоб отримати 3000 руб., - розповіла жінка, - але тепер їй треба додатково подавати довідку про доходи (треба брати її у пенсійному фонді) і довідку про склад родини! Довідку про склад родини видають у ЖЕКу. Наразі ЖЕК знаходиться на вул.Гранітній, на 23 мікрорайоні, а я живу біля станції переливання крові. Тобто мені туди треба пішки дійти. Я не впевнена, що зможу.
У ЖЕКу треба писати заяву. Але і це не все. Я маю когось вмовити і привести з собою в якості двох свідків. І члени родини не підходять. Без двох свідків довідку не видадуть! Свідки приходять з паспортом і підтверджують, що я справді проживаю за своєю адресою! Це контингент – 80+., повинні ходити по чергах та ще сусідів просити! Це просто знущання!» - каже пані Вероніка.