Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко скликає першу після 24 лютого 2022 року сесію міської ради. Вона має пройти у форматі відеоконференції.
Як стало відомо 0629, сьогодні депутати Маріупольської міської ради отримали розпорядження міського голови про призначення сесії, а також порядок денний.
У порядку денному лише одне питання – «про затвердження порядку діяльності Маріупольської міської ради в умовах воєнного стану, введеного внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації».
Простими словами, міський голова хоче, щоб депутати ухвалили новий тимчасовий регламент роботи сесії – на період воєнного стану. І щоб цей регламент дозволив міськраді збиратися дистанційно.
Раніше дистанційно Верховна Рада дозволяла проводити сесії міських та селищних рад лише під час епідемії ковіду. Але епідемія закінчилась, і дозвіл працювати через ZOOM – відповідно теж був знятий.
Саме через цю обставину сесія Маріупольської міської ради ну ніяк не могла зібратись протягом 2022 року. І як наслідок – Маріуполь залишився без бюджету на 2023 рік.
Щоб виправити це, існувало лише два способи – або ввести в Маріуполі військову адміністрацію, або зібрати сесію.
В своїх попередніх коментарях секретар маріупольської міської ради Ксенія Сухова говорила, що частина депутатів знаходиться за кордоном, частина – у віддалених районах України. Приїхати в Запоріжжя на очну сесію вони не мають можливості, а тому кворум зібрати ніяк не вдається.
І от в муніципалітеті, здається, знайшли ще один вихід – провести сесію в зумі і ухвалити на ній новий тимчасовий регламент діяльності міської ради, який дозволяв би проводити сесії дистанційно.
З правової точки зору, депутати можуть ухвалювати рішення щодо регламенту своєї роботи. Проте чи буде законним ось це перше зібрання, яке буде відбуватися в зумі до ухвалення нового порядку дії? Є сумніви, що це .
Пояснювати всі ці юридичні тонкощі депутатам буде голова юридичного департаменту міськради Світлана Штенда.
Сесія призначена на 11 березня, а завтра має відбутись обговорення питання на комісіях.
Організаційну роботу з депутатами тепер буде проводити директор департаменту взаємодії з депутатами Крохмальова Ольга. (Раніше департамент очолювала Юлія Стамбулжи, яка звільнилась через скандал – її підозрювали в тому, що вона або її чоловік мають бізнес на окупованій території Донеччини; зараз Стамбулжи працює в проєкті Ріната Ахметова «Серце Азовсталі»).
Якщо новий порядок проведення сесій буде ухвалений, журналісти також зможуть долучатись до роботи дистанційно. Для цього треба буде подавати заявку за 12 годин до початку сесії.
Сесію 11 березня буде проводити особисто міський голова. Секретар міської ради Ксенія Сухова пояснила, що вона зараз у довготривалій відпустці, тож брати участь у засіданні планує виключно як депутатка від «Слуги народу».
А хто ж ще з депутатів має плани долучитися?
За інформацією 0629, після 24 лютого спільний депутатський чат для обговорення нагальних питань був видалений і замість нього створений новий, куди не потрапили депутати від ОПЗЖ та партії Шарія. Але раптом, напередодні сесії, в цей чат почали додаватись і депутати від цих заборонених в Україні партій. Верховна Рада так і не спромоглася ухвалити рішення і позбавити депутатів від заборонених партій мандатів. І тепер партій – немає, а депутати - все ще є, активні і правомочні.
Тож 11 березня у дистанційному засіданні міськради будуть брати участь і депутати від ОПЗЖ, і від партії Шарія. За виключенням тих, хто зараз знаходиться в окупації та на кого відкриті кримінальні провадження.
«З метою забезпечення національної безпеки та громадського порядку в період дії в Україні правового режиму воєнного стану, до участі в засіданнях міської ради та її органів запрошуються депутати, які мають чинний депутатський мандат та щодо яких відсутні у публічному доступі (або в розпорядженні Маріупольської міської ради) відомості про перебування на тимчасово непідконтрольній території України або території російської федерації», - ось як це описує проєкт регламенту.
Тож голосувати за новий регламент роботи 11 березня буде і голова фракції ОПЗЖ Володимир Клименко, і поплічниця Шарія Кристина Ходаріна і багато інших людей, які пропагували «русский мир» в Маріуполі, ганьбили Україну та закликали до миру з росією.
Правда, у декого з цих депутатів, наприклад як у ОПЗЖшника Андрія Малицького, їхні сторінки у Фейсбуці останнім часом перетворилася на суцільне «Слава Україні». Проте це не виправдовує попередніх злочинів проти України і не змінює того факту, що до 24 лютого ці люди були у партії, яка відверто працювала на російського агресора.
Тож хто дасть свої голоси за ухвалення нового регламенту, який дозволив би розблокувати роботу міськради Маріуполя, має значення. І ми будемо уважно спостерігати за подіями.
Нагадаємо, що минулого року Маріупольська міська рада ухвалила політичне рішення про призупинення мандатів депутатів від заборонених партій. Це було політичне рішення - голосування не відбулось.
І ось тепер депутатів, яких раніше відсторонили, все ж таки долучають до засідань.