Маріупольця Павла Щепку з 56-ї окремої мотопіхотної бригади обміняли 16 лютого. У полон він потрапив з “Азовсталі”, мав поранення – відкритий перелом правої ноги.
Про 9 місяців полону та повернення Павла Щепки в Україну повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
«Поранення отримав 1 квітня у Маріуполі під час авіаудару. Ракета прилетіла зовсім близько. Була сильна контузія, пошкодило барабанні перетинки, – згадує Павло. – Мене евакуювали на завод “Азовсталь”. Там перебував до 15 травня – до самого виходу. На “Азовсталі” було більш-менш нормально. Сиділи в підвальному приміщенні. Не скажу, що то був бункер – ще три-чотири поверхи адмінбудівлі над нами. Якби там залишилися, нас би привалило».
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими/Telegram
Після Азовсталі перші 3,5 місяці чоловік лежав у Донецьку, у госпіталі №15.
«Там мене чотири рази перев’язали за весь час. Йодом припекли кілька ран. У госпіталі були різні працівники – як адекватні, так і не дуже. Образи були словесні. Такого, щоб хтось підходив і бив, не пригадую», - говорить військовий.
З госпіталя Павла на місяць відправили до горезвісного табору в Оленівці. Найбільшою проблемою для нього було пересування, адже милиць йому не видали.
Читайте також: Вбивство полонених в Оленівці стане одним із звинувачень на трибуналі над росією
«Хлопці приносили пораненим їжу. Проблемою був похід у туалет. Доводилось стрибати 200 метрів до вбиральні. Звідти мене перевели у слідчий ізолятор у Камишині Волгоградської області. Тримали в камері на 16 місць. Усі були наші. Офіцерський склад утримували в окремих камерах, - згадує маріуполець. - Цілодобово за нами стежили вертухаї: одне вічко у дверях і ще два в стіні. Постійно зазирали й починали вчити, як треба жити. Крім того, у камері й коридорі – відеоспостереження. «Найцікавіше» – прийомка шокерами. Казали до поранених: «Ізвінітє, обычно мы інвалідов і старіков нє трогаєм, но сегодня прекрасний день…». Наступного дня закріпили пройдений матеріал… Потім стало легше”.
За словами Павла, Їжу розносили й прибирали на поверсі російські в’язні. завданням українських полонених було “сидіти на дупі рівно” з шостої ранку до десяти вечора. Українці не працювали. Спілкування заборонене – тільки пошепки.