Маріупольський драматичний театр. Правда про трагедію, - ВІДЕО

16 березня 2022 року російський літак скинув дві 500-кілограмові бомби на дах Маріупольського драматичного театру.

Сьогодні ми вже можемо стверджувати, що це було саме дві бомби. Розслідувачі Amnesty International надали докази. Єдине, що досі залишається невідомим – це точна кількість жертв.

Ще в березні минулого року ми розшукали свідків трагедії. Пані Надія з родиною переховувалась в підвалі театру в момент вибуху. Вони були у підвалі і готувались йти за сніданком. Лише трохи затримались. І саме в цей момент пролунав вибух.

Кухня знаходилась саме там, де впала бомба – у задній частині театру. Не затримайся зять пані Надії зі своїм взуттям, і не було б з ким нам розмовляти. Бо всі, хто був поруч з польовою кухнею в момент вибуху – не мали шансів на порятунок.

Близько 1000-1200 чоловік знаходилося в театрі в момент теракту. Про це свідчить журнал, який вели коменданти найбільшого бомбосховища Маріуполя. Люди почали виїжджати з Маріуполя напередодні, 15 березня, проте все одно 16 березня  там було дуже багато людей.

Ось як описують безпосередні свідки тих подій те, що бачили і переживали на власні очі.

За свідченнями пані Надії, в театрі загинуло не менше 300 чоловік. Міжнародні розслідувачі Amnesty International вважають, що менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Театр маріупольської драми. Що насправді відбулося 16 березня в центрі Маріуполя. Свідоцтво очевидців трагедії

Проте після окупації Маріуполя містяни стали свідками того, як тіла загиблих окупанти вивозили з театру тракторами! Але ще в серпні будівельники не могли там працювати через трупний сморід, який не вдавалось перебити навіть свіженьким бетоном, яким заливали місце воєнного злочину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правда про трагедію в драмтеатрі Маріуполя. Будівельники чекають на хлор, бо не можуть побороти трупний сморід, - ФОТО, ВІДЕО

Тільки взимку в центрі міста стало можливо дихати.

Зараз окупанти повністю демонтували театр. Залишили лише передню стіну. Хочуть відновити його в тому вигляді, в якому він існував до війни. Їхня мета – стерти з пам’яті навіть згадки про свій страшний злочин.

Проте ми не забудемо ніколи…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російськи загарбники демонтували Маріупольський драматичний театр, - ВІДЕО

Маріупольці прощаються з рідним театром, - ФОТО

Актори маріупольської драми. Як жив театр напередодні бомбардування. Розповідь маріупольчанки, - ФОТО