Російські окупанти відмовляються надавати компенсацію або нове житло, якщо старе пошкоджене, але не демонтоване. З такою проблемою зіткнулися мешканці будинку на проспекті Металургів, 77. Під час бомбардувань та обстрілів у будинку сталася пожежа, частина будівлі зруйнована, частина збереглася. І тепер мешканці сперечаються, що краще – повністю знести будинок чи капітально відремонтувати.
Ті, хто буквально залишився без даху над головою, наразі змушені орендувати житло, бо в окупаційній адміністрації заявляють, що ставити в чергу або надавати нове житло не можуть. Пояснюють це тим, що немає відповідного акту про демонтаж будинку.
"А якщо з'ясується, що за документами є ще якась власність (неважливо, навіть якщо це напівзруйнований сарай), то про жодну компенсацію, тим більше про нове житло, навіть не варто і заїкатися", - каже одна з місцевих мешканок.
Крім того, люди сумніваються, що після того, що трапилося з будинком, є сенс його ремонтувати взагалі.
“Після пожежі та бомбардувань усі несучі стіни, усі конструкції повело. Навіть після ремонту немає гарантії, що він не звалиться”, - зазначають мешканці.
Але людям треба десь жити, і зараз вони згодні на будь-яке житло.
У прихильників ремонту – переважно тих, чиї квартири, на щастя, вціліли – свої аргументи. Вони кажуть, що людям пропонують замість зруйнованих нові квартири у незручних районах міста – Кальміуський район, Черемушки, МКР 23.
“Ми не хочемо переїжджати із центру міста. Якщо будувати новий будинок, нехай зносять цей і будують на цьому місці”, - вимагають мешканці.
Також маріупольці стверджують, що те, що пропонують окупанти навіть у новобудовах, не відповідає якості того житла, яке було у них до війни - якісні ремонти та дорогі меблі, побутова техніка.
"Знайома отримала ордер на житло в новому кварталі "Невський", пішла подивитись, потім всю ніч проплакала і в результаті відмовилася від ордера", - ділиться маріупольчанка.
Містяни стверджують, що житло в новобудовах окупантів часто не відповідає будівельним стандартам. Будівельники, які його зводять, зазвичай некваліфіковані. Все робиться поспіхом і неякісно. Навіть якщо будинок реконструюють, то робітники відновлюють тільки стіни та спільні комунікації, а безпосередній ремонт у квартирі - справа вже самих мешканців. Щоправда, обіцяють за це компенсацію у розмірі 6 тисяч російських рублів за квадратний метр. Але, за словами маріупольців, цих грошей на повноцінний ремонт не вистачає. Проте й цієї компенсації не дадуть, якщо знову ж таки, за документами, ти власник ще якогось житла чи помешкання.
Наразі мешканці багатоповерхівки продовжують сперечатися, що краще, знести чи відремонтувати. Щоб якось вирішити проблему та привернути увагу так званої влади, вони готові писати петиції та оббивати пороги окупаційної адміністрації, щоб ті надіслали комісію і нарешті визначилися з будинком.
Сьогодні окупанти повідомили, що в Маріуполі всього близько 30 багатоквартирних будинків, за якими експлуатаційні комісії ще не ухвалили рішення. Ймовірно, будинок по проспекту Металургів, 77 серед них.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube