У Маріуполі 665 приватних житлових будинків окупаційна влада вважає "безхазяйним" і найближчим часом планує їх використовувати у своїх цілях. Наразі маріупольці, які вимушено залишили місто, намагаються довести окупантам своє право на приватну власність.
Як розповіла 0629 маріуполька Ольга (ім'я змінено, - ред.), вона випадково дізналася, що її будинок тепер "безхазяйний".
Їй вдалося зв'язатися з представниками вуличного комітету, які складали списки порожніх будинків у Кальміуському районі. Ользі пояснили, що коли приходили до неї додому, ніхто не озвався. Представники комісії подивилися, що навколо будинку все заросло травою, і вирішили, що тут давно ніхто не живе.
На її запитання, чому не спитали сусідів, кому належить будинок, у вуличкомі відповіли, що на збір інформації за адресами їм дали лише три дні, тому не було часу на подібні розпитування. Як з'ясувалося, списки були складені приблизно місяць тому, і ось нещодавно були оприлюднені на різних сайтах.
Тепер, щоб довести право власності додому, Ользі необхідно зібрати пакет документів – договір купівлі-продажу, фотокопію паспорта та довести, що люди, які замість вас у Маріуполі будуть передавати документи, є вашими родичами.
У цій ситуації Ользі пощастило – у Маріуполі перебувала її мама, яка змогла передати документи та вирішити ситуацію.
Ольга зазначає, що при цьому жодних довідок, що будинок перестав бути "безхазяйним", в адміністрації окупантів їй не дали.
Наразі маріупольці, які переїхали до РФ, та мають аналогічні проблеми з власністю у Маріуполі, збирають підписи під зверненням до путіна. Вони пропонують йому вплинути на главу "ДНР" пушиліна та врегулювати питання безхазяйного житла, спростити порядок підтвердження права власності, а також продовжити термін, після якого житло можна вважати безхазяйним.
Фото screenshot звернення маріупольців
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупанти планують в безхазяйних будинках розмістити російських військових та чиновників.
Читайте також: В Маріуполі окупанти хочуть привласнити більше 600 приватних будинків