Російські окупанти в тимчасово захопленому Маріуполі та їхні прибічники тиснуть на дітей, які залишаються в місті, аби ті вступали до лав так званої «Юнармії» — російського мілітарного дитячо-юнацького руху. Очолив цей рух маріупольський підприємець Вадим Вагнер.
Інформацію про це оприлюднив проєкт з пошуку маріупольських колаборантів Зрадомір.
Про Вагнера відомо, що до війни він володів автомийкою та був учасником ГО "Искренность". Має тісні зв'язки з Валерієм Онацьким.
Зараз і Вагнер, і Онацький стали колаборантами та тісно співпрацюють з ворогом.
Докладніше про Онацького можна прочитати тут.
За даними бази Миротворець, наразі Вадим Вагнер займається пропагандою серед місцевого населення, насаджує дітям рашистськї засади та антиукраїнську риторику. Примушує батьків віддавати своїх дітей в цю організацію.
Зазначимо, що російські загарбники на тимчасово окупованих територіях намагаються залучити українську молодь до новостворених проросійських організацій, зокрема у Маріуполі - так званий військово-патріотичний рух «Молода гвардія – юнармія» «ДНР». Одним з головних елементів подібної політики стало так зване «військово-патріотичне виховання».
Юнармія зʼявилась у росії у 2016 році як "дитячо-юнацький військово-патріотичний громадський рух". У 2019-му аналогічну структуру створили в «ДНР» та «ЛНР». Тільки локалізували назву, згадавши в ній Молоду гвардію — напівлегендарну підпільну організацію часів Другої світової, до якої входили діти (наймолодшому було 14 років). Діяла Молода гвардія у Краснодоні (нині — Сорокине), що на Луганщині.
Серед регулярних заходів, у яких беруть участь «юнармійці» на окупованих територіях — військові збори та екскурсії до військових частин.
Нагадаємо, що вербування та використання дітей у збройних конфліктах суворо заборонено правом збройних конфліктів (наприклад, спільна стаття 3 Женевських конвенцій 1949 року; стаття 77 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року; норма 136 звичаєвого міжнародного гуманітарного права), міжнародним законодавством з прав людини (стаття 38 Конвенції про права дитини; Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах;), а також національним законодавством України (стаття 30 Закону України «Про охорону дитинства»; стаття 438 Кримінального кодексу України) і російської федерації (федеральний закон «Про основні гарантії прав дитини в російській федерації»).
Читайте також:
Аналог Гитлерюгенд. Чим загрожує створення Юнармії в окупованому Маріуполі
Окупанти вчать маріупольських дітей вбивати, - ВІДЕО
Готують майбутніх убивць. Окупанти вчать маріупольських дітей керувати дронами-камікадзе, - ВІДЕО