Військова адміністрація - це диктатура, але її вимагає закон, - депутат Маріупольської міськради

Вже півроку триває обговорення в колах влади та серед маріупольської спільности щодо створення військової адміністрації в Маріуполі. Вже двічі начальник обласної військової адміністрації Павло Кириленко обіцяв призначити голову ВЦА в Маріуполі. Проте досі триває підготовка.

А тим часом представники громадських організацій Маріуполя та депутатського корпусу вимагають прискорення процесу. Депутат Маріупольської міськради Олег Харченко написав у своєму блозі, що він думає про ВЦА, та чому вона необхідна.

Прочитавши повідомлення від начальника Донецької військової адміністрації (ВА) про створення в найближчій час Маріупольської військової адміністрації, хотів би, як депутат міської ради, висловити свою позицію по ВА.  Взагалі я проти військової адміністрації, - пише Олег Харченко. -  Бо це нівелює місцеве самоврядування. Але під час військового стану і при неможливості міської ради виконувати свої повноваження, вона повинна бути створена за Законом.

Маріупольська міська рада, наразі, вже більше року, не може виконувати свої повноваження банально через арифметичну неможливість зібрати більшість, а саме 27 депутатів + міський голова. ОПЗЖ і Партія Шарія заборонені, залишаються 4 депутати від Слуги народу, 4 від Сили людей і треба 19 проукраїнських депутатів від Блоку Вадима Бойченка (БВБ). Але стільки депутатів в БВБ немає, бо декілька виявились колаборантами і співпрацюють з окупантами. Тому, навіть якщо усі проукраїнські депутати повернуться зі своїх закордонів і зберуться в одному місці, міська рада банально не має кворуму і не зможе вирішити нагальні питання, а саме, внести зміни до бюджету, прийняти нові, необхідні цільові програми і т.д.

Тому в цій ситуації, яка зараз склалась в Маріупольській міській раді, я за створення військової адміністрації. Бо це розвʼяже  ці питання.

Цілком усвідомлюю, що ефективність роботи ВА напряму залежить від її керівника і його команди. Бо це є своєрідна військова диктатура з вертикальним підпорядкуванням Президенту. Але наразі, під час повномасштабної війні, немає іншого виходу. Та й Закон вимагає.

При цьому розумію побоювання деяких посадовців, які бояться залишитись без посад. Але, якщо ти фаховий працівник, а не «по блату», то тебе точно не звільнять. Бо треба ж комусь працювати. Тому не треба боятись. Але не всім.

Більше блогів читайте в нашому спецрозділі "Думки про життя".