Три проєктних офіси «Mariupol. Reborn». Навіщо це потрібно, і хто за них платить

28 червня у Львові відбулось відкриття проєктного офісу «Mariupol. Reborn». Як наголосили представники маріупольського муніципалітету, загалом таких офісів запрацює три. Ми з’ясували, навіщо стільки, чим вони будуть займатися та хто заплатив за їх відкриття.

Як пояснив ідею створення офісу очільник львівського підрозділу - заступник міського голови Маріуполя Сергій Орлов - це буде робоче місце для урбаністів, архітекторів, дизайнерів, які працюють над проєктом відновлення Маріуполя.

Крім того, це буде платформа з дискусійних питань щодо стратегії розвитку міста, площадка для культурних заходів.

Ми поцікавились у маріупольському муніципалітеті, чому не можна було проводити цю роботу на базі центрів «ЯМаріуполь», на що нам пояснили, що місця в центрах не має, можливості цих центрів щодо розширення вичерпані.

Приміщення для першого – і головного – проєктного офісу «Mariupol. Reborn» у Львові надане маріупольцям безкоштовно. З такою допомогою Маріуполю вийшла міська рада міста Львова. 

Оздоблення цього приміщення профінансував уряд США та компанія SCM, власниця маріупольських металургійних заводів.

Три проєктні офіси розділені не тільки територіально, а і функціонально. 

Львівський офіс, як ми вже зазначили, буде центром розробки візії, стратегії, конкретних проєктних документів.

Другий офіс працює у Дніпрі. Для нього не винаймали окремих приміщень, тому що була можливість розташуватися в орендованих приміщеннях Маріупольської міської ради (оренда сплачується за рахунок бюджетних коштів Маріуполя). Цей офіс займається розробкою плану негайної відповіді. Це покроковий план дій про першочергове відновлення комунальної інфраструктури міста. Цією роботою займається заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут, відповідно він і очолив роботу другого офісу.

Третій офіс буде розташований у Варшаві. Поки що він не має конкретного приміщення. Задача варшавського офісу – це залучення іноземних інвестицій, зустрічі з європейськими партнерами, підписання угод щодо допомоги у майбутньої розбудові Маріуполя. Планується, що модерувати роботу цього офісу буде депутат Маріупольської міської ради Андрій Федай, який навесні минулого року виїхав за кордон.

Перші результати роботи проєктного офісу у Львові були презентовані 28 червня - чотири проєкти відновлення Маріуполя від чотирьох команд.

«Зараз ми маємо плани знайти професійну компанію, яка зможе об’єднати найкращі пропозиції із цих проєктів і перенести все це вже в  один єдиний документ, план відновлення Маріуполя», - пояснюють в пресслужбі Маріупольського муніципалітету.

Цей план буде включати інфраструктурну відбудову. Окремо буде розроблятися і стратегія економічного відновлення. Про це заявила на зустрічі у Львові представниця компанії SCM Наталя Ємченко. Але поки що конкретики щодо цієї не менш важливої стратегії немає.

Ми будемо уважно слідкувати і за роботою проєктних офісів, і за розробками стратегій і оперативно інформувати вас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий центр міста. Обличчям до моря. Меморіал «Азовсталь». Є чотири версії відновленого Маріуполя, - ФОТО