У Маріуполі окупанти почали демонтувати торговий центр, розташований на проспекті Миру.
Про це повідомляє Телеграм-канал Маріуполь зараз.
Серед маріупольців він відомий як "Амстор". Це був один із перших цієї мережі супермаркетів, збудованих у місті. Тоді (у 2006 році) для Маріуполя магазини такого формату були новинкою. Городяни з усіх куточків міста приїжджали туди, як на екскурсію.
Мережа "Амстор" належала "Смарт-холдингу" Вадима Новинського, яка виступає оператором 14 торгових центрів, що функціонують у 8 містах центральної та східної України.
На початку 2015 року між "Смарт-Холдингом" та одним із міноритаріїв "Амстора" В. Вагоровським (керував мережею, контролюючи близько 15% акцій) відбувся корпоративний конфлікт. Сторони звинувачували одна одну у рейдерстві та інших злочинах.
У квітні 2015 року у "Смарт-холдингу" зазначали, що борг мережі "Амстор" перед банками на той час становив близько $160 млн, перед постачальниками – близько 300-350 млн грн.
У жовтні 2019 року Господарський суд Дніпропетровської області визнав банкрутом "Торговий дім "Амстор" Вадима Новинського та відкрив ліквідаційну процедуру.
Однак у грудні 2020 року активи мережі "Амстор" на користь Вадима Новинського було викуплено за 456 млн грн. Серед них і торгові центри у Маріуполі. ТЦ згодом продовжили роботу, але вже під іншими назвами.
Нагадаємо, що за рішенням Ради національної безпеки та оборони України Вадим Новинський потрапив під санкції через антиукраїнську діяльність в інтересах Російської православної церкви, яка проводить жорстку антиукраїнську політику на території України
Після цього Вадим Новинський вийшов зі складу акціонерів компанії СКМ, що володіє маріупольськими заводами ММКІ та «Азовсталь». Заява про це містилася на офіційних сторінках у соцмережах компанії.
Чи стало це формальним виходом із бізнесу, чи ні – нам не відомо. Проте офіційно компанія СКМ намагається відсторонитись від токсичного компаньона.
Читайте також:
История торговой сети «Амстор», или Кто он – мистер Вагоровский?