Після обстрілів Львову, коли місцева рада надала мешканцям зруйнованих будинків щомісячну допомогу на оренду житла, серед маріупольців знову почалися розмови, чому це львів'янам допомагають, дніпровцям допомагають, а маріупольцям - ні.
Депутат Маріупольської міськради Дмитро Забавін на своїй сторінці у Фейсбуці взявся пояснити - чому. Наводимо його текст без скорочень.
Чому в інших містах українці отримують компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло з міського бюджету, а маріупольці ні?
В Дніпрі в цілому з 24 лютого 2022 року за матеріальною допомогою на відновлення житла звернулось 709 осіб. З них на сьогодні 315 містян вже отримали матеріальну допомогу на загальну суму 102 971 964 грн. Ще 106 осіб невдовзі отримають 6 299 738 грн.
У Львові наприклад також прийняли рішення щодо компенсації оренди житла.
А що по Маріуполю?
Нажаль нічого. Чому? Давайте порахуємо. Так чи інакше компенсації потребують щонайменше 200000 маріупольців.
Навіть якщо рахувати тількі пільгові категорії всердно не менше 100000.
Весь бюджет Маріуполя - 1,3 млрд грн.
Тобто якщо навіть розігнати весь виконком та поділити 1,3 млрд грн на 100 тис, буде по 13000 грн на кожного. І це не на місяць. Це на рік. Сурова правда. Нас багато, а грошей на всіх мало.
Мабуть саме тому виконком подумав, ну раз на всіх не вистачить, будемо витрачати бюджет тільки на себе.
Отже. В якій площині можна вирішити це питання?
Тільки на державному та й міжнародному рівні.
На державному це справедлива компенсація, хоча б на рівні опосередкованої вартості житла - не менше 21925 грн 1м²
І також справедливим би було, якщо б маріупольці отримали би цю компенсацію перші. Не тому що я сам маріуполець і мені просто так хочеться, а тому що ми практично єдине місто в Україні, яке практично повністю виїхало, в тому в чому були. В нас не було можливості навіть речі всі забрати.
І друге питання - міжнародне. Про це казав це у минулому році.
Коли українець виїжджає закордон до ЄС, то за програмою захисту, держави які його приймають, несуть адміністративні та гуманітарні затрати, щонайменше 500-1000 євро.
Тож, якщо багато хто з українців буде вимушений виїхати, це буде додаткове навантаження на наших партнерів. А якщо ситуація до кінця року не зміниться, багато хто буде виїжджати. Тому, було би логічніше нашим партнерам виділити цільову допомогу саме ВПО які залишаються в Україні. І це не якісь космічні 500-1000 євро. Кожна родина була би рада, якщо б ця допомога покривала би оренду житла.
Ось так я бачу вирішення питання щодо компенсації маріупольцям та іншим ВПО, які дійсно потребують допомоги.
Більше блогів читайте у нашому спеціальному розділі