Під російськими триколорами. Як «Вдохновение» розважає окупантів, - ВІДЕО

Народний хореографічний ансамбль «Вдохновение» був створений у 1996 році. Значна частка його репертуару складала національні танці різних регіонів України. Проте після окупації колектив більше не танцює під українську музику. Керівниця колективу Наталя Бобова вважає, що своєю роботою рятує дітей від депресії. Але ж її вихованці танцюють під російськими прапорами, розважаючи вбивць.

Журналісти 0629 були присутні на великому звітному концерті у 2013 році, коли колектив підтвердив звання народного. У журі, яке приймало атестацію, були присутні фахівці із Києва та Донецька, і всі вони були в захваті від рівня виконання хореографічних композицій.

Костюми вражали. На сцені змінювались образи, мелодії, країни. В той рік на сцені були представлені танці, характерні для різних регіонів України. 200 дітей на сцені – тисячі в залі. І овації.

На жаль, більшість костюмів згоріло навесні 2022 року. Їх спалила російська армія. Сам  Палац дитячої творчості перетворився на бомбосховище. Сцена була зруйнована під час російських бомбардувань. Учасники колективу розлетілися по всьому світові після того, як росіяни розірвали блокаду і дали змогу людям залишити зону бойових дій.

Як каже керівниця колективу Наталя Бобова, лише третина дітей є зараз у складі ансамблю від довоєнних часів. Дехто прийшов з інших колективів.

Її колеги Максим Сідякін та Жанна Кушель почали розчищати залу від скла і уламків, збирати батьків дітей, які залишились в місті на початку літа 2022 року.

В серпні 2022 року «Вдохновение» дало перший концерт на стадіоні імені Бойка на святі, влаштованому окупантами. Дівчати із старшої групи танцювали з російськими триколорами в руках.

Наталя Бобова вважає, що те, що їй вдалося витягти дітей з підвалів і занурити у мистецтво, це порятунок для них. Але ж вона змушує цих дітей розважати окупантів – тих, хто зруйнували Маріуполь, вбили тисячі маріупольців.

Вона пишається, що в 2022 році «Вдохновение» дало концертів більше, ніж до окупації, і обіцяє зробити колектив більшим, ніж він був до повномасштабного вторгнення.

Проте не буває мистецтва поза політикою. 

Очільник обласної військової адміністрації Павло Кириленко в інтерв’ю газеті Схід.Now  підкреслив: педагоги, вихователі, які працюють під російськими прапорами, виховують в дітях ненависть до України. Це злочин, який має бути покараний, вважає він.

Проте в соціальних мережах батьки дякують Наталі Бобовій за роботу і вважають її психологом для своїх дітей, а колишні вихованці, які зараз знаходяться на підконтрольній Україні території, українською мову висловлюють сподівання, що ще зможуть разом станцювати.

«Люди повинні мати національну свідомість і усвідомлювати себе  членами суспільства держави Україна. Людям, які такого ставлення до держави не поділяють,  -  не місто на території української Донеччини і на території України зокрема. Тому люди, які вчинили злочин проти України, хай вони шукають собі місце на теренах величезної Російської Федерації або в інших країнах, які їм подобаються. Але точно не на території України. Це моє бачення. Але люди, які дійсно були заручниками обставин, заручниками ситуації, не мають постраждати.  Історія кожної людини  повинна розглядатися окремо», - зазначив Павло Кириленко.

Ми звернулися у соціальній мережі до Наталі Бобової із запитанням, що змусило її ухвалити рішення працювати на окупантів. Проте на момент публікації вона на питання не відповіла.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube