В Маріуполі різко погіршилась якість питної води. Пояснюємо, що сталось

В Маріуполі за останній місяць різко погіршилась якість питної води. Люди скаржаться на те, що з кранів біжить каламутна вода.

«Вже тиждень у нас коричнева вода із крану. Хтось може сказати, що це таке?» - питає Ганна Т., яка мешкає в Приморському районі Маріуполя.

В інших районах також повідомляють, що якість води різко погіршилась. Погіршилась настільки, що це стало помітно без мікроскопу.

«Люди, що відбувається з водою? 20 мікрорайон, вже 4 дні коричнева вода із крану тече. Всі фільтри повикидали. Ввечері, з 17 до 22 години, взагалі щодня немає води», - пише мешканка Центрального району Маріуполя.

Проте в інших районах ситуація із водою ще гірше. В Кальміуському та Лівобережному взагалі люди не отримують ніякої води тижнями, і їхні спроби достукатись до Міськводоканалу не мають результату.

Особливо важка ситуація у приватному секторі. В деяких районах приватного сектору Лівобережжя та Кальміуського району води не було з початку повномасштабного вторгнення.

Проте ситуація в цілому зрозуміла. Маріуполь через зруйнований російською армією канал Сіверський Донець – Донбас вже півтори роки отримуює воду із Старокримського водосховища. Воно замале, запасів води не вистачає для забезпечення такого міста, як Маріуполь, і до повномасштабного вторгнення воно використовувалось виключне як резервне джерело води.

Жорсткість води у Старокримському водосховищи не відповідає стандартам питної води. Згідно із дослідженнями, які проводив сайт 0629 у незалежній лабораторії, жорсткість води там коливається від 22 до 26 одиниць при стандарті 6-8 одиниць.

Навіть маріупольці вже викладають в мережу результати власних вимірювань жорсткості води з крану із поясненнями. За цими вимірами, жорсткість перевищу норматив майже в 10 разів.

Зараз кількість населення за рахунок російських будівельників, які приїжджають до міста разом з родинами, збільшилась. Тобто кількість щоденного вживання води збільшується. Додайте до цього температуру повітря, яка встановилась в місті на рівні +34-37 градусів.

Тож Старокримське водосховище меліє. Тому у водогін містян вже потрапляють донні осадки. Саме цим пояснюється коричневий відтінок води у кранах маріупольців.

Пити таку воду небезпечно навіть після кип’ятіння. 

Те, про що попереджали екологи, настало. І єдиний порятунок для міста – це дочекатись або деокупації, або осінніх дощів, які поповнять запаси води у Старокримському водосховищі. А до цього часу радимо не вживати воду з кранів для приготування їжі. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube