Українці просять Президента України започаткувати на державному рівні Дні скорботи та вшанування пам’яті захисників, які загинули внаслідок теракту в колонії №120 в Оленівці.
Відповідне звернення опубліковано на сайті електронних петицій.
"Ми, родини захисників України, просимо владу України започаткувати на державному рівні 28 та 29 липня днями скорботи та вшанування пам’яті захисників, страчених внаслідок теракту в колонії №120 смт Оленівка. Ми хочемо, щоб ці дні пам’ятали українці через покоління, щоб віддавали шану військовим, які обороняли місто Маріуполь та за наказом вищого військового керівництва України вийшли із заводу “Азовсталь” у період з 16 по 20 травня 2022 року, і всупереч домовленостям та гарантіям збереження життя та здоров’я, були вбиті росіянами", - йдеться у петиції.
У петиції наголошується, що сплановане масове вбивство та скалічення військовополонених - це кричущий випадок, це порушення всіх норм Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, і надзвичайно важливо пам’ятати злочини росіян та пам’ятати усіх героїв, які були вбиті.
Станом на 26 вересня петицію вже підписали 20918 людей. Для розгляду пропозиції необхідно – 25 тисяч підписантів.
Нагадаємо, у ніч на 29 липня 2022 року один із бараків виправної колонії в окупованому Росією селищі Оленівка був зруйнований. Тоді загинули щонайменше 50 українських військовополонених з «Азовсталі».
Як стверджує українська влада, Росія організувала масове вбивство українських полонених, щоб звинуватити й дискредитувати українські сили (зокрема, щоб зашкодити постачанню ефективної зброї в Україну). За даними Офісу генпрокурора України, попередньою причиною вибуху в будівлі могла бути термобарична зброя. Водночас у Міноборони Росії заявили, що по тюрмі ракетами HIMARS нібито вдарили українські військові.
В ООН спочатку вирішили створити місію із встановлення фактів трагедії в Оленівці, але згодом її розформували через неможливість доставити експертів до місця події та тому що «не отримали необхідних гарантій безпеки».
Читайте також:
Проєкт OLENIVKA: в Україні збирають історії загиблих у колонії захисників