Художники-колаборанти хочуть створити у Маріуполі «спілку художників Росії». Хто ці люди, - ФОТО

Художники, митці, які залишилися в окупації, вирішили об’єднатися і відкрити в окупованому Маріуполі регіональне відділення спілки художників Росії.

Багато років частина творчої інтелігенції, яка попри війну, розв’язану Російською Федерацією, гастролювала країною-агресоркою, співробітничала, робила виставки і давала концерти, виправдовувала свою таку діяльність фразою «мистецтво поза політикою». 

Насправді, політика – це не тільки політичні партії і вибори. Політика – це сукупність різноманітних проявів організації суспільного життя. По суті, все, що нас оточує – це і є політика.

А митець взагалі не може бути відірваний від реальності і є невід’ємною частиною суспільного і політичного життя. Бо інакше  - у відриві від життя – кому він буде цікавий?

Саме тому художники, митці, скульптори, які розпочали співпрацювати з ворогом, вважаються колаборантами. А участь митців у громадських та політичних об’єднаннях країни-агресорки може стати  доказом колабораціонізму у суді. 

Ідею створення регіонального відділення спілки художників Росії у Маріуполі висунула місцева мистецька спільнота, яку зараз очолює Микита Ковальов.

Ковальов в команді мера Маріуполя Вадима Бойченка обіймав посаду начальника відділу проєктів культури та аналітичної роботи департаменту культурно-суспільного розвитку. Зараз він майже те саме робить, але вже для колаборантів – просуває російську культуру у місті. Нещодавно Ковальов отримав від росіян 1,4 млн рублів на створення центру сучасного мистецтва у Маріуполі. 

Для підтримки ініціативи Ковальова у місто приїхали виконавчий директор всеросійської творчої громадської організації "Союз художників Росії" Марина Рогатовська та член Асоціації художників Ботанічного мистецтва Лілія Михайлова.

На фото Ковальов, окупантки із Росії та колаборантка, яка називає себе директоркою музею Божко

Окупантки побували на  руїнах міського музею, захопились там чи не єдиним старовинним глиняним сосудом, який зберігся після бомбардування, відвідали нову школу мистецтв і сфотографувались з викладачами та художниками.

Нам вдалося ідентифікувати деяких з тих, хто на фото.

Світлана Сергіївна Павленко та Тетяна Юріївна Делі – викладачки Маріупольської художньої школи імені Куїнджі,  працювали там більше 20 років.

Високий сивий чоловік у верхньому ряду -  Олександр Шпак, відомий український пейзажист. 

Поруч з ним – Марина Іванова, теж пейзажистка. Взимку свої картини із зображенням храмів Приазов’я Іванова виставляла в Ростові-на-Дону.   

За Івановою -  художник  Пєтухов, далі -  Сергій Кирилов – «найкасовіший», якщо так можна висловитися, маріупольський художник.  Його картини дуже добре продавались, а середня вартість роботи складала 3 тисячі доларів.

Сергій Кирилов  пише в техніці пастозного живопису. Картини його захоплюючи і незвичайні. Дерева, коли вони були великими, медовий ліс, дивовижна акація. 

Дійсно шкода, що така талановита людина зрадила своїй країні.

В центрі  фотографічної композиції – в білому – окупантки, які приїхали із Росії. 

Інших учасників колаборантського зібрання поки що точно встановити не вдалося. Якщо ви знаєте, хто є на фото – пишіть нам на пошту news@0629.com.ua з темою листа «художники-колаборанти».

Більше про колаборантів та зрадників читайте в нашій СПЕЦТЕМІ

Републікація
10:48, Вчора