Як маріупольські переселенці обирають нові міста, - Опитування 0629

Через повномасштабну війну і окупацію Маріуполя маріупольці вимушені були покинути свій дім та жити в новому статусі «внутрішньо переміщених осіб». Здебільшого містянам доводиться розпочинати все заново: шукати житло, лікарів, школи і садочки для дітей, та найголовніше – заробіток. 0629 вирішив запитати, як маріупольці обирають нове місто для життя та що впливає на їх рішення.

В опитуванні на сайті взяли участь 1716 відвідувачів. 

За результатами опитування, більшість маріупольців (22.7%) поклалися на долю і зовсім не обирали де жити. 

19,7% хочуть, щоб на новому місці їм було легко знайти роботу.

18,9% респондентів хочуть бути зі своєю родиною, зі своїми друзями, тому на їх вибір нового міста вплинув саме цей фактор.

11,5% маріупольців прагнуть, щоб у новому місті було доступне житло.

Для 10,8% містян у пріоритеті безпека - віддаленість фронту, ППО, тощо.

8,5% опитаних шукають місто або селище з розвинутою інфраструктурою і лише 7,9% хочуть, щоб нове місто було схоже на Маріуполь.

Зазначимо, що приблизно такі ж результати опитування й у Телеграм-каналі 0629. 

"Рідне місто назавжди залишиться найріднішим… Всі спогади про нього… Нас повиганяли з домівок бомбами, снарядами, танками… Мрію, що місто ще розквітне, буде чистим, курортним, яскравим", - каже читачка 0629 маріупольчанка Олена Михайличенко.

За даними руху Чесно, станом на березень 2023 року лідером за кількістю ВПО є столиця — тут зареєстровано близько 380 тисяч переселенців. Майже вдвічі менше проживає наразі у Дніпрі. Замикають п’ятірку міст за кількістю ВПО Харків, Запоріжжя та Одеса. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube