Двоє маріупольських нардепів потрапили до ганебного списку 44-х підтримувачів російської церкви в Україні, - ФОТО

44 депутати вимагають у голови Верховної Ради Руслана Стефанчука звернутися до Венеціанської комісії щодо висновку про урядовий законопроєкт № 8371, який пропонує заборонити московську “церкву” в Україні. Серед підписантів є і двоє маріупольських нардепів - Сергій Магера та Маргарита Шол.

Рух "Чесно" вважає голосування саме за цей законопроєкт - маркерним. Саме ті депутати, які голосують проти заборони релігійних організацій, пов'язаних із країною-агресоркою, і є людьми, які реалізують політику РФ в Україні.

Не відомо, чи вони є дійсними агентами чи діють із власного розуміння, але те, що такі рішення працюють саме в інтересах країни, яка здійснює відкриту агресію проти України, не викликає сумніву. Ось чому за голосуванням саме за йей законопроєкт рух "Чесно" уважно стежить.

Нагадаємо, що законопроєкт про заборону діяльності релігійних організацій, які пов'язані із Російською федерацією, - не є забороную церкви. Тобто не може вважатися наступом на свободу віросповідання, про яке пишуть 44 депутата ВР. Мова йде про будь-які релігійні організації, а не лише УПЦ МП. 

Крім того, не існує єдиної організації УПЦ МП, тож неможливо заборонити церкву як таку. Будуть заборонені лише ті юридичні особи, зв'язок яких із Росією буде доведений. Тож і з цього боку заява нардепів є маніпуляцією і спробою відкласти ухвалення стратегічно важливого для безпеки України рішення.

Хто ж ці люди, хто саботує забезпечення безпеки України у Верховній Раді?

Рух "Чесно" зібрав всі ці обличчя на одну картинку.

Підписантами цього звернення є переважна більшість членів раніше забороненої проросійської фракції “ОПЗЖ”. Майже половина підписантів — це нардепи “Слуги народу”, по одному представнику “Батьківщини” та групи ”За майбутнє”, а також позафракційні депутати

Примітно, що підписантами звернення стала низка одіозних нардепів: Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Максим Бужанський, Артем Дмитрук, Євген Шевченко, Георгій Мазурашу, Павло Халімон та інші. Зауважимо, що більшість підписантів мають керівні посади як на рівні парламентських комітетів, так і на фракційному рівні, пише Рух "Чесно".

Автором ініціативи є перший заступник голови фракції “Слуги народу” Андрій Мотовиловець, також підписи під зверненням поставили ще троє заступників голови фракції — Артем Культенко, Ольга Савченко та Максим Ткаченко. Крім того, голова податкового комітету Данило Гетманцев та Євгеній Брагар, який зараз виконує обов'язки голови комітету з питань свободи слова замість Нестора Шуфрича.

Серед всій цій компанії проросійських діячів в Україні ми побачили двох депутатів від Маріуполя.

Сергій Магера  - директор регіонального розвитку ММК ім. Ілліча Метінвест Холдінгу, колишній член Партії регіонів, Оппоблока. Не відомо, чи є позиція по цьому законопроєкту його власною позицією, чи він реалізує стратегію свого роботодавця, Ріната Ахметова.

Маргарита Шол - людина, яка до того, як потрапити до списків партії "Слуга народу", ніколи не займалася політикою, громадською діяльністю. Мотиви, за якими цю людину включили до списків партії, досі не відомі. Проте Маргарита Шол була помічена у скандалі у зв'язку з недостовірними даними, вказаними депутаткою в її декларації. НАБУ оголошувало її в розшук.

В списках 44-х - також депутатка з Донеччини Вікторія Гриб, яка часто бувала в Маріуполі до повномасштабного вторгнення. Відома своєю лоялістською політикою щодо Росії. Як і Сергій Магера - колишня працівниця  компанії Ріната Ахметова. Тож питання таке саме, що і до нього - чи є їхня позиція щодо діяльності російської церкви в Україні їхньою власною позицією, чи це політика роботодавця, Ріната Ахметова).

В Русі "Чесно про неї зазначають, що коли 21 червня 2022 року під час голосування за Стамбульську конвенцію, Вікторія Гриб була одною з 6 народних депутатів, які проголосували проти. 

Аналітики "Чесно" вважають, що "ДТЕК" Ахметова неофіційно фінансувала перемогу депутатки Гриб.

У 2014 році балотувалась до Верховної Ради 8 скликання від партії “Опозиційний Блок” (№41 у списку).

Важливо зазначити, що наразі діячі московської “церкви” працюють як агенти кремля та відіграють серйозну роль, окрім іншого, в поширенні пропаганди, яка має впливати не лише на українців, а й на західних партнерів України. 

У Реєстрі зрадників Руху ЧЕСНО наразі знаходиться 42 "священики", яким спецслужби вручили підозри після їхніх заяв чи проведених у них обшуків. Обшуки у храмах московської "церкви" у довели, що до складу агентури входять не лише дипломати. Для прикладу, настоятель Києво-Печерської Лаври Павло заперечував існування України як суверенної держави, після чого отримав підозру від СБУ. Значення їх діяльності у допомозі ворогу демонструють і обміни "священиків"  на українських військовослужбовців. Одного з них, для прикладу, росіяни обміняли на 28 військових.

У "священиків" знаходять сухпайки для ворожої армії. Зокрема це фото зроблене на Харківщині, на території, звільненій Збройними силами України від тимчасової окупації росією.

Нагадаємо, раніше депутати вже робили спробу заблокувати розгляд ініціативи, яка була прийнята у першому читанні. Тоді до урядового законопроєкту про заборону релігійних організацій, пов'язаних із країною-агресором РФ нардепи подали близько 1200 правок. Значна частина з них є “поправковим спамом” авторства проросійських нардепів Євгенія Шевченка та Артема Дмитрука. Крім того, частину правок подали скандальні нардепи від фракції “Слуга народу” Павло Халімон, Євгеній Брагар та Сергій Литвиненко. Також кілька десятків правок подав лідер депутатської групи ПЗЖМ Юрій Бойко. 

Проте тоді голова комітету Микита Потураєв у коментарі Руху ЧЕСНО зазначив, що “поправковим спамом” нардепи намагаються сповільнити підготовку законопроєкту до другого читання, однак члени комітету налаштовані якісно доопрацювати текст і найближчим часом винести його на розгляд. 

Нагадаємо, “за” законопроєкт №8371 у першому читанні проголосувало 267 нардепів, найбільший відсоток голосів дали фракції “ЄС”, “Голос” та “Слуга народу”. Показово, що “проти” голосували переважно нардепи із груп ПЗЖМ та “Відновлення України”, які утворились після заборони проросійської партії ОПЗЖ, а також позафракційний мажоритарник Дмитро Шпенов.

ПРОЧИТАЙТЕ ВАЖЛИВЕ ПО ЦІЙ ТЕМІ: Росія відправляє у Маріуполь своїх священиків, які збирають дані про проукраїнські налаштованих парафіян, - ЦНС

Про долю Святогірської лаври, гроші московських попів та майбутнє української церкви на Донеччині. Інтерв’ю з митрополитом Донецьким та Маріупольським Сергієм, - ФОТО

Верховна Рада проголосувала за заборону російської церкви в Україні