Виконавчий комітет Маріупольської міської ради оголосив новий тендер на послуги охорони на 2024 рік. Цього року платники податків мають сплатити більше ніж 1,3 млн гривень за охорону центрів підтримки переселенців "ЯМаріуполь".
Про це свідчать дані тендера, опублікованого 5 січня у системі Prozorro.
Нагадаємо, напередодні нового року Маріупольський виконком ради оголосив тендер, згідно з яким вартість послуг охорони на перший квартал 2024 року мала скласти 818 тисяч гривень, що у підсумку року буде дорівнювати 3 млн 273 тисячам гривень. Проте цей тендер з невідомої причини було скасовано.
На відміну від попереднього, у новому тендері маріупольська влада вирішила не морочитися і замовила послуги вже на рік.
Технічні вимоги до охоронців залишилися тими ж - потрібні щонайменше три охоронця, озброєні пістолетом GLOCK та пістолетом-кулеметом Heckler & Koch MP5. Крім того, охоронці зобов'язані носити бронежилети, мати при собі сльозогінний газ, наручники та гумовий кийок.
Технічні вимоги до учасника тендеру/Prozorro
Серед обов'язків охоронців - "здійснення заходів з охорони публічної безпеки та порядку на заходах за участю замовника".
Початок аукціону заплановано на 15 січня. Очікувана вартість тендера становить 1 347 840 гривень.
Згідно тендерної документації, загальна кількість послуг охорони складатиме 5616 годин. Вартість однієї години становить 240 гривень. Для порівняння - у минулому році - 252,53 гривні. Тобто, вартість послуг охорони у порівнянні з минулим роком навіть подешевшала, але - у новому тендері вказано перелік адрес об'єктів, які мають охороняти. Це 31 центр допомоги переселенцям "ЯМаріуполь" (у попередньому тендері потрібно було охороняти виключно виконком, який знаходиться у Дніпрі, - ред.). Наразі незрозуміло, яким чином лише три охоронця зможуть охороняти таку кількість центрів.
Зазначимо, що цього року бюджет Маріуполя скоротиться на 60% за рахунок військових, податки яких, за новим законом, відтепер забирає Міноборони. Тож виникає питання, кому насправді потрібна охорона, та чи варто на неї витрачати чималі кошти із невеликого бюджету.
Позиція влади
На запит 0629 до Маріупольської міської ради стосовно доцільності витрачання бюджетних коштів на охорону в умовах війни, там запевнили, що у цьому році не збираються охороняти будівлі - лише масові заходи, які будуть проходити у центрах "ЯМаріуполь".
"Мета закупівлі послуг охорони – забезпечення порядку під час проведення регламентних заходів, які обумовлені діяльністю виконавчого комітету Маріупольської міської ради, а саме заходів за участю маріупольців, міжнародних та українських партнерів і донорів", - пояснили у міськраді.
У пресслужбі міськради повідомили, що центри ЯМаріуполь виходять за межі виключно гуманітарної складової. В кожному центрі також надається комплексна допомога - від юридичних та психологічних консультацій до допомоги у працевлаштуванні та проведені різноманітних заходів за участі десятків маріупольців.
"В умовах воєнного стану, коли підвищено рівень потенційної небезпеки і, на жаль, ми бачимо трагічні події в деяких регіонах країни, послуги з охорони публічної безпеки та порядку необхідні заради забезпечення порядку під час проведення масових заходів, на яких присутні маріупольці як у центрах ЯМаріуполь, так і у місті тимчасового розташування муніципалітету Маріуполя", - зазначають у міськраді та підкреслюють, що кількість людей які надають послуги з охорони публічної безпеки та порядку, відповідає актуалізованому плану річних подій виконкому Маріупольської міської ради.
Крім того, представники Маріупольської міської ради стверджують, що у 2024 році ціна на послуги охорони публічної безпеки та порядку була знижена майже у 2,5 рази.
"Це обумовлено відмовою від охорони самих будівель. Залишилась лише послуга на охорону заходів, в яких беруть участь маріупольці. Також під час формування технічного завдання на закупівлю послуг з охорони публічної безпеки та порядку була актуалізована кількість годин, відповідно до річного плану подій, протягом яких мають надаватись зазначені послуги", - пояснюють представники влади.
Крім того, наголошують, що охорона заходів державних та місцевих органів влади – це звична практика як в Україні, так в усьому світі. Особливо це актуально в даний час, коли в Україні триває воєнний стан, і загальний рівень небезпеки збільшився.
У міськраді також нагадали про випадки в країні, коли під час проведення заходів було здійснено напад на людей, який, нажаль, привів до жертв серед населення.
"Сама послуга закуповується у відповідних підрозділів Національній поліції. Тобто гроші перераховуються на рахунок поліції", - підсумували у Маріупольській міськраді.
Нагадаємо, раніше представники поліції, які надають послуги охорони муніципалітету Маріуполя, категорично заявили, що не здійснюють охорону міського голови Маріуполя, і охороняють виключно виконком, який знаходиться у Дніпрі. Відтепер, як запевняє маріупольська влада, поліція має лише забезпечити правопорядок під час масових заходів.
0629 намагатиметься протягом року перевіряти, яким чином здійснюватиметься охорона та чи дотримується муніципалітет нового контракту з поліцією і не буде надавати персональну охорону меру Вадиму Бойченко.
Читайте також:
Охорона для Вадима Бойченка. Мерія скасувала тендер на наступний рік, - ВІДЕО
Під час повномасштабної війни маріупольський виконком в два рази збільшив витрати на охорону мера і муніципалітету