Замість блокади Маріуполя – блокада Ленінграда. Як російські пропагандисти підмінюють поняття

Російські загарбники у окупованому ними Маріуполі влаштували пам’ятні події з нагоди річниці блокади Ленінграду. Проте жодних згадок про блокаду Маріуполя, яку вони самі влаштували містянам два роки тому, не має.

Анонсувати урочистості пропагандисти розпочали за тиждень до початку заходів. 

26 січня у приміщенні, яке після бомбардувань вимушено займає Маріупольський краєзнавчий музей колаборантів, відкрилась виставка, присвячена блокаді Ленінграду.

«Блокада Ленінграда – головна трагедія міста на Неві. Незважаючи на щоденні обстріли, нестачу продовольства та жахливий холод, в обложеному місті продовжували працювати заводи, школи та навіть радіо. Завдяки йому ленінградці дізнавалися про загрозу обстрілів, події у місті та перші перемоги. Також слухали вірші місцевих поетів та письменників, щоб відволіктися від жахів війни», - повідомляється на виставці.

Маріупольці, які пережили російську блокаду навесні 2022 року, можуть порівняти, якою була блокада німців,  і якою – блокада росіян. 

Росіяни, на відміну від фашистської Німеччини, діяли більш ефективно. Вони засвоїли урок своїх попередників – німецьких нацистів, і вже 2 березня перебили всі електровводи у місто. Цілеспрямовано знищили майже всі вишки мобільного зв’язку. Вони залишили містян без радіо і телефонії, без можливості дізнатися, що відбувається на межами міста, де лінія фронту, чи встояла Україна. Натомість на всіх радіохвилях, які вдавалося зловили тим небагатьом містянам, у кого були радіоприймачі, лунало: «Украинцы, вы окружены, сдавайтесь».

Тож у Маріуполі люди не тільки не мали їжі та питної води, як і у Ленінграді, вони ще й зв’язку не мали. І все це завдяки росіянам.

Але «подякувати» окупантам за це у маріупольців можливості немає. Тепер ті, хто влаштував їм справжнє пекло, долину смерті, змушують пригадувати подвиг інших людей, з іншого міста, згадувати страждання ленінградців, влаштовані іншими нацистами 80 років тому.

У Центрі дитячої творчості окупанти відкрили виставку, присвячену блокаді Ленінграду.

Виставка примітивна: стенд з картинками, декілька столів під стендами, на яких розкладені книги та декілька фронтових листів ленінградців. Ось і все. Вочевидь, нічого сучасного окупанти наразі генерувати не спроможні.

І це добре, бо це означає, що впливати на сучасну дитину, яка сприймає світ через нові технології та гаджети, такими виставками вони не зможуть.

Проте питання у батьків, які приводять дітей до центру творчості, виникають.

Як розповіла 0629 одна із мам, дитина якої відвідує у центрі танцювальний колектив, «непогано було б створити виставку пам’яті маріупольців, які загинули навесні 2022 року під час блокади Маріуполя, а ще краще – побудувати музей».

І окупанти дійсно збираються побудувати у Маріуполі музей. Про це лунали заяви представників окупаційної адміністрації та російських блогерів.  Але не музей блокади Маріуполя, а музей блокади Ленінграду.

Пам’ятай чужих, забувай своїх – ось така політика окупаційної російської влади.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube